Róbert Polievka sa lúči s MFK Dukla Banská Bystrica. Odchovanec, kapitán a najlepší strelec klubu z posledných dvoch prvoligových sezón bude v ročníku 2024/2025 brázdiť trávniky v Maďarsku.

Polievka sa napokon nezmestil do záverečnej nominácie slovenskej reprezentácie na EURO 2024, ale teraz má pred sebou novú výzvu. Jeho prvým zahraničným angažmánom je MTK Budapešť, ktorý v uplynulej sezóne maďarskej najvyššej súťaže obsadil 8. miesto.

„V prvom rade sa chcem poďakovať majiteľovi klubu pánovi Krnáčovi za to, že mi dal túto možnosť. Všetci veľmi dobre vedeli, že si chcem vyskúšať zahraničnú ligu. Obrovské poďakovanie patrí aj trénerom, ktorí mi pomáhali na tejto ceste, spoluhráčom a v neposlednom rade aj fanúšikom, ktorí ma podporovali počas všetkých tých rokov, ktoré som v Bystrici pôsobil. Boli to pre mňa krásne roky a odnášam si tie najkrajšie spomienky na futbal, na ľudí, na mesto. Ďakujem za každý jeden potlesk, za všetku energiu, ktorú mi dali. Za to som im nesmierne vďačný a veľmi si to vážim. Verím, že sa ešte raz do Dukly vrátim a ľudia ma privítajú s rovnakou radosťou, ako keď ma vítali na každom zápase. Som hrdý, že som mohol byť kapitánom tohto mužstva a že som mohol viesť kabínu. Ďakujem,“ povedal Róbert Polievka pre klubový web MFK Dukla.

Rodák z Krupiny, ktorý nedávno oslávil 28. narodeniny, nastrieľal za banskobystrickú Duklu počas siedmich sezón v prvej a druhej lige spolu 82 súťažných gólov. V uplynulom ročníku Niké ligy ich zaznamenal 13, vďaka čomu sa stal spolu s Tigranom Barseghyanom zo Slovana najlepším strelcom súťaže.