MFK Dukla Banská Bystrica v nedeľu 16. júna, krátko pred štartom letnej prípravy, oznámil výmenu pozícii v realizačnom tíme.

Novým hlavným trénerom futbalistov MFK Dukla Banská Bystrica je Marek Bažík, ktorý predtým pôsobil na pozícii asistenta trénera. Mário Auxt však v klube nekončí, pokračovať bude ako Bažíkov asistent.

„Je to pre mňa veľká česť, no zároveň k tomu pristupujem veľmi zodpovedne, pokorne a s veľkým rešpektom. Je to zodpovednosť voči klubu, fanúšikom, mestu. Dukla je klub, v ktorom som prežil veľa rokov, pracujú v ňom ľudia, ktorých mám rád,“ uviedol Marek Bažík po vymenovaní do funkcie pre klubový web mfkdukla.sk.

Vo vedení prvého mužstva MFK Dukla Banská Bystrica by však napriek zmene na trénerskom poste mala panovať kontinuita. „Neplánujem veľké, zásadné zmeny. Mário Auxt je výborný tréner, ktorý odviedol v minulej sezóne kus poctivej roboty. Mojou podmienkou bolo, aby zostal v klube a som veľmi rád, že sa tak rozhodol. Myslím si, že sa s ním a celkovo s celým realizačným tímom na futbal pozeráme rovnako,“ uviedol Bažík, ktorý ako hráč patril medzi najvýraznejšie osobnosti kádra niekdajšej Dukly v 90-tych rokoch i neskôr pri návratoch do jej kádra v roku 2005 či 2011.

Vyššie nároky na hráčov

Bažík, ktorý sa po hráčskej kariére vydal na tú trénerskú, sa postupne prepracoval až k mládežníckym reprezentáciám a neskôr k seniorskému futbalu.

„Považujem sa stále za mladého trénera. Dostal som od klubu dôveru, za ktorú som vďačný. Dlhodobé ciele si nedávam, som realista, sústredím sa na najbližšie obdobie. V letnom prípravnom období chceme urobiť všetko pre to, aby sme do ligy dobre vstúpili. Čaká nás ťažká jeseň,“ povedal.

V rozhovore avizoval už aj svoje prvé ambície voči tímu. „Myslím si, že v našom mužstve je zdravé jadro, ktoré je prevažne tvorené skúsenejšími hráčmi. Budeme mať však vyššie nároky na strednú a mladšiu generáciu hráčov. Očakávame od nich, že v novej sezóne zoberú na seba viac zodpovednosti a prinesú do našej hry potrebnú kvalitu. Je len na nich, koľko priestoru v zápasoch dostanú,“ dodal nový tréner MFK Dukla.