Ilustračné foto: Braňo Račko

Miláčik tribún a najlepší strelec Dukly Banská Bystrica odchádza do konkurenčného klubu.

FK Dukla predáva Róberta Picha, svojho najlepšieho strelca. Vedenie sa dohodlo s úradujúcim majstrom MŠK Žilina, s ktorou hráč podpísal 3,5 ročnú zmluvu. „O služby Róberta Picha bolo niekoľko záujemcov, avšak jediný veľmi konkrétny práve zo Žiliny. Od roku 2007, kedy sme predali útočníka Andreja Rendlu do Holandska, sa jedná v tomto duchu o prvý predaj hráča. Keďže Michal Ďuriš je v Plzni na hosťovaní s opciou. V tomto prípade ide o štandardný postup predaja, ktorý robia bežne aj iné kluby,“ povedal pre fkdukla.sk prezident klubu Tomáš Geist.

Róbert Pich (dávnejší rozhovor s ním si môžete prečítať tu) strelil v jesennej časti tejto sezóny sedem gólov z celkových 23 celého mužstva. Dukla tak za posledný rok a pol prichádza o tretieho produktívneho strelca. Ešte pred rokom opustil mužstvo Marek Kuzma (ukončenie hosťovania a následné uprednostnenie Slovana), ktorý počas jesennej časti nastrieľal 5 gólov. O pol roka na to, po vypadnutí v Európskej lige sa porúčal Michal Ďuriš (hosťovanie v českej Plzni) autor šiestich gólov v sezóne 2009/2010.

Tréner Dukly Štefan Zaťko tak do zimnej prípravy môže zatiaľ počítať s trojicou útočníkov Hesek, Uškovič, Seye. Do Banskej Bystrice sa z hosťovania v Dunajskej Strede vracia aj Michal Filo.