Kmeňový hráč banskobystrickej Dukly Michal Filo, ktorý počas jarnej časti obliekal dres Dunajskej Stredy, sa priveľmi spoľahol na bezpečnosť sociálnej siete Facebook.

zdroj foto: fkdukla.sk

Vo svojom profile zverejnil vetu, ktorou určite nepotešil fanúšikov tímu spod Urpína a ani svojho zamestnávateľa. Filovi končí hosťovanie na Žitnom ostrove a od januára sa vracia do Banskej Bystrice.

Priaznivci banskobystrickej Dukly, ktorí si pri surfovaní na internete náhodou klikli na nezabezpečený profil útočníka Michala Fila na Facebooku, museli ostať šokovaní. Urastený zakončovateľ, ktorý od začiatku sezóny hosťoval v Dunajskej Strede a od januára má opäť zarezávať v červenobielom drese, sa na adresu Banskej Bystrice vyjadril nasledovne: „Bože môj, už sa mi to kráti, od januára zase do tej prašivej Banskej a nepi potom.“

Je pravdou, že urastený útočník nikdy nepatril medzi obľúbencov banskobystrického publika. Na Štiavničky prišiel s povesťou kanoniera považovaného za jeden z najväčších talentov slovenského ligového futbalu. O jeho služby sa bili viaceré popredné kluby. Výkonmi, aj počtom strelených gólov však Michal Filo ďaleko zaostal za očakávaniami. Zo základnej zostavy sa postupne vytratil a po čase zamieril na hosťovanie do Dubnice a krátko po návrate zas do Dunajskej Stredy. Nenaplnenie potenciálu pripisovali mnohí zlej životospráve.  Medzi fanúšikmi Dukly kolovali šumy o nočných seansách a alkoholových večierkoch.

Bude zaujímavé sledovať, ako na Filov príchod zareaguje hráčska kabína, ale aj vedenie Dukly. Meno jeho najväčšieho zástancu, v súčasnosti prezidenta SFZ Jána Kováčika, už v klube oficiálne nefiguruje, no do diania má známy podnikateľ stále čo povedať. Kováčik je navyše známy svojim lokalpatriotizmom, a tak ho Filovo vyjadrenie určite nenechá chladným. Tím sa navyše po príchode Štefana Zaťka zabehol a prítomnosť ďalšieho útočníka nie je nevyhnutná. Svoje k celej veci isto povedia aj fanúšikovia. Michal Filo nebude mať v Banskej Bystrici na ružiach ustlané a ďalšie hosťovanie, prípadne odchod z klubu by bol pre neho vykúpením.