Len tri týždne po konci sezóny 2019/2020 čaká futbalistov MFK Dukla Banská Bystrica štart nového ročníka II. ligy. S mierne pozmeneným kádrom sa druhý najlepší tím minulej sezóny bude opäť snažiť o postup medzi elitu.

Postup. Slovo, ktoré sa skloňovalo medzi fanúšikmi celú minulú sezónu, bude ambíciou klubu z mesta pod Urpínom aj v budúcom ročníku. Sklamanie z nevydareného zápasu o postup do baráže v Dubnici už budú musieť hráči Dukly hodiť za hlavu. Prvá šanca oplatiť prehru jednému z najväčších rivalov v boji o postup medzi elitu príde už v sobotu, 8. augusta, opäť na ihrisku Dubnice. Ešte predtým však čaká banskobystrických futbalistov úvodné kolo II. ligy, vrámci ktorého privítajú na prechodnom domácom štadióne vo Zvolene ŠK Slovan Bratislava B. Zápas sa uskutoční už túto sobotu, 1. augusta o 17:00 hod.

Ciele máme najvyššie, hovorí Smädo

“V systéme, ktorý máme nastavený na 5 rokov, ešte môžeme absolvovať dva pokusy o postup do Fortuna ligy. Netreba zabudnúť, že medzi tým budeme mať vybudovaný štadión na Štiavničkách a vlastné zázemie v mládežníckom centre v Radvani. Tento rok bude najťažším rokom v histórii Dukly, pretože, A-mužstvo i ostatné mládežnícke mužstvá budú o body bojovať na okolitých ihriskách a štadiónoch. Chcem touto cestou poďakovať priateľom zo Zvolena a okolitých obcí Banskej Bystrice, že nám umožňujú trénovať a hrať zápasy na ich štadiónoch. Zo svojich pozícií i v tomto ročníku nechceme ustupovať a ciele si dávame, tak ako sa na športovcov patrí, tie najvyššie. Sponzori a vedenie klubu by radi videli A-mužstvo na popredných priečkach II. Ligy, i napriek náročnej súťaži, ktorá nás čaká,” prihovoril sa priaznivcom na stránke Dukly Milan Smädo, generálny manažér klubu.

Káder vystužil Frimmel

Prvou letnou posilou sa stal 27-ročný Marek Frimmel, ktorý hrával v konkurenčnej Skalici najmä na pozícii ľavého krídelného obrancu. Práve tento post by mu mohol patriť aj v Dukle, keďže tréner Stanislav Varga viackrát využíval rozostavenie s tromi stopérmi, pričom krajní obrancovia mali ofenzívnejšie úlohy. “V prvom rade chcem byť hlavne zdravý, prebojovať sa do základnej zostavy a pomôcť mužstvu k čo najlepším výsledkom. Dukla má výborne poskladané skúsené mužstvo a dobré individuality. Základom všetkého je samozrejme aj dobrá partia chlapcov, čo vidím už do začiatku, ako som do Dukly prišiel,“ povedal pre klubovú stránku Dukly Marek Frimmel.

Polievka pokračuje v Dukle

V kádri pre budúcu sezónu ostáva aj ofenzívny ťahúň Dukly, Róbert Polievka, ktorý by mal byť výraznou postavou mužstva aj v nasledujúcej sezóne. “Zmluvu mám platnú v Bystrici do leta 2021, takže momentálne som hráč Dukly. Je pravda, že registrujem záujem o mňa, no pokiaľ budem v Dukle, môžem sľúbiť, že vždy na ihrisku odovzdám sto percent a budem bojovať za Duklu. Pokiaľ sa niečo naozaj veľké nestane tak klub neopustím. Sústredím sa momentálne len na to, aby sme boli znova úspešní a vrátili Duklu tam, kam patrí. Dovolím si tvrdiť že táto sezónu bude oveľa ťažšia, ako bola tá predošlá, pretože kvalita II. Ligy sa zvýšila a mužstvá budú veľmi dobre pripravené,” vyjadril sa pre BBonline.sk Róbert Polievka.

Po nedávnom nevydarenom kľúčovom zápase minulej sezóny v Dubnici a krátkej pauze sa museli hráči Dukly psychicky aj fyzicky pripraviť na novú sezónu v krátkom čase. “Tak prestávka bola krátka, to je pravda, ale zase mali sme prestávku cez koronakrízu, čiže ja osobne som radšej, keď sa už konečne trénuje stále. Čo sa týka toho posledného zápasu, samozrejme, veľmi nás to mrzelo, ale treba myslieť už dopredu. Je tu nová sezóna, každý začína od nuly, treba sa čo najlepšie pripraviť a ísť od zápasu k zápasu,” dodal krídelník MFK Dukla.
Bystričania budú aj v nasledujúcej sezóne hrať svoje zápasy v neďalekom Zvolene, no to nebránilo fanúšikom Dukly, aby chodili pravidelne podporovať svojich miláčikov počas jarnej časti aj tam. Ich podpora bude dôležitá aj v sezóne 2020/2021. “Fanúšikom by som sa chcel v mene celej šatne poďakovať za minulú sezónu. Boli sme príjemne prekvapení, ako nás hnali počas celej sezóny či ešte na Štiavničkách, ale aj vo Zvolene, kde nám vytvorili skvelé prostredie. Patrí im obrovské Ďakujeme. Zároveň by som ich chcel poprosiť, aby nám neprestávali fandiť a aby nás hnali spoločne dopredu aj naďalej, ” odkazuje priaznivcom Dukly Polievka.

Káder Dukly pred sezónou 2020/2021

Brankári: Adam Krejčí, Július Nôta

Obrancovia: Marek Frimmel, Ján Nosko, Patrik Prikryl, Ľuboš Kupčík, Erik Gaško, Lukáš Migaľa, Patrik Vajda, Jakub Uhrinčať

Stredopoliari: Ľubomír Willwéber, Gabriel Snitka, Róbert Polievka, Jozef Dolný, Matej Starší, Viktor Tóth, Peter Bača, Dalibor Gonda

Útočníci: Lukáš Laksík, Miladin Vujošević

Príchody: Marek Frimmel (prestup zo Skalice), Jakub Uhrinčať, Dalibor Gonda (z dorastu). Odchody: Blažej Vaščák (ukončenie zmluvy) Saša Savić (ukončenie zmluvy) Peter Kolláti (prestup do Rakytoviec).

Vstupenky, ako aj permanentky sú už v predpredaji v predajni Football centre na Námestí Ľudovíta Štúra — otvorené od 10:00 do 17:00.

Ceny vstupeniek:

Dospelí: 5€
Dôchodcovia, ZŤP:
3€
Deti do 15r.:
zadarmo

Ceny permanentiek:

Základná permanentka: 50€
VIP permanentka:
120€ (predaj u marketingového manažéra klubu — 0910 110 709)

Rozpis zápasov Dukly – II. liga 2020/2021

Zdroj: Facebook MFK Dukla Banská Bystrica