Svoju kandidatúru na post primátora mesta Banská Bystrica ohlásil ďalší kandidát. Občianskym povolaním stavebný inžinier, ktorý v súčastnosti pôsobí v oblasti energetickej certifikácie budov kandiduje za stranu KDH.

peter lacnyPeter Lačný je známy komunálny politik. V rokoch 1995 až 1998 pôsobil ako zástupca primátora mesta a tiež ako poslanec Mestského zastupiteľstva v rokoch 1990 – 2010. Bol prednostom okresného úradu v Banskej Bystrici a od roku 2001 poslancom VÚC. Vo vlaňajších voľbách, kedy KDH kandidovalo v koalícii so stranou Smer-SD, ale post neobhájil. Získal 3504 hlasov, a napokon tak zostal až tretím náhradníkom za banskobystrický obvod.

Posledných osem rokov naše mesto viedli primátori, ktorí sa výraznou mierou zaslúžili o stagnáciu mesta. Náplňou ich činnosti bolo všetko možné len nie dobrá správa mesta. Prajem si aby sa Banská Bystrica stala opäť skutočnou metropolou kraja a to nielen po materiálnej ale aj duchovnej – kultúrnej stránke,“ uviedol pre BBonline.sk a pokračoval: „Mám skúsenosti z pôsobenia v samospráve a štátnej správe, do tejto funkcie sa neprídem učiť. Pre spoločný úspech sa musíme spojiť a nie štyri roky viesť nezmyselné boje v zastupiteľstve a s občanmi mesta. Mojou cestu je zmysluplný dialóg a cieľom mesto, ktoré je dobrým miestom pre život.“

Kandidatúru na najvyšší post avizovali dosiaľ nezávislí kandidáti – súčasný primátor Peter Gogola a advokát Peter Múkera. „Moje šance na úspech sú priamo úmerné túžbe Bystričanov po zmene. Chcem osloviť voličov, ktorí si neprajú, aby primátor bol v zajatí kmotrov ryžujúcich na financiách mesta. Chcem osloviť Bystričanov, ktorí majú svoje mesto úprimne radi a sú naň hrdí,“ dodal Peter Lačný. Okrem miesta primátora sa bude uchádzať aj o miesto poslanca v Mestskom zastupiteľstve, v ktorom v minulosti už pôsobil.

Komunálne voľby sa uskutočnia 15. novembra. Očakáva sa, že na primátorský post bude kandidovať ešte Jozef Sásik za SĽS a svojich kandidátov v priebehu leta oznámia aj politické strany Smer-SD a Sieť.