nosko tlacovka (2)-2Miestne štruktúry SDKÚ-DS vo štvrtok potvrdili niekoľkotýždňové špekulácie ohľadom širokej podpory pre oficiálne nezávislého kandidáta na primátora Banskej Bystrice Jána Noska. K podpore tunajšieho riaditeľa detskej nemocnice sa postupne prihlásili Smer-SD, SNS a teraz už i pravicová SDKÚ-DS.

„Po niekoľkomesačných rokovaniach a hľadaní kvalitného kandidáta na post primátora sme prijali otvorenú ponuku na spoluprácu a podporu pána Noska. Pán Nosko je pre nás skutočná osobnosť, ktorá má silné rodinné zázemie a charizmu, výborné manažérske zručnosti a dlhoročné úspešné skúsenosti s vedením inštitúcie, ktorá zodpovedá svojim rozsahom mestskému úradu. Nepovažujeme za správne, ak sa na komunálnej úrovni politikárči a posledné roky nám jasne ukázali, že pre toto mesto existujú len dobré, alebo zlé riešenia,“ uviedol predseda miestneho zväzu SDKÚ-DS Martin Turčan. Doplnil tiež, že podobne ako Smer-SD, aj oni pristupujú k podpore pre Noska bez podmienených záväzkov.

turcan nosko„Myšlienka spoločného kandidáta na primátora by mala priniesť pokojnejšiu politickú atmosféru aj v budúcom zastupiteľstve,“ doplnila súčasná viceprimátorka Banskej Bystrice za SDKÚ-DS Katarína Čižmárová. Ján Nosko chce o možnej podpore rokovať s ďalšími stranami naprieč politickým spektrom.

Ešte minulý týždeň sa pritom kandidát KDH Peter Lačný vyjadril, že očakáva podporu pravicových strán vrátane SDKÚ-DS. „SDKÚ stavať svojho kandidáta nebude, s pánom Turčanom rokujeme o podpore,“ povedal vtedy Lačný. KDH ešte rokuje aj so stranami NOVA, OKS a KDS.

Okrem Noska a Lačného o najvyšší post zabojujú nezávislí kandidáti – súčasný primátor Peter Gogola a advokát Peter Múkera. Svojich kandidátov zrejme postavia aj strana Sieť a SĽS. O primátorské kreslo sa podľa kuloárnych informácií budú uchádzať aj ďalší poslaneckí kandidáti, ktorí sa záujmom o najvyšší post budú snažiť získať väčší mediálny priestor. Komunálne voľby sa uskutočnia 15. novembra.