Jedenásty ročník Bažant Majálesu v Banskej Bystrici sa niesol v duchu nezameniteľnej zábavy a overených headlinerov.

Bazant Majales Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skAj keď účastníkov naprieč generáciami nielen žiakov a študentov schladila aj krátka prehánka, dobrej nálade to nezabránilo. Aj tento rok podujatiu predchádzal turnaj v malom futbale v priľahlej Nike aréne, no lopty nechýbali popoludní ani na ploche samotného areálu pred pódiom, kde sa aj pri  športe a tónoch prvých kapiel návštevníci majálesu bavili. Novinkou bola napríklad oddychová zóna priamo medzi budovami internátu.

O hudobnú zábavu pre celé triedy či ročníky, ktoré sa takto každoročne stretnú na jednej akcii, sa tentokrát starali kapely DLB, Bod Omylu, Sám Sebou či rocková formácia Edgar. To, že kapely Gladiator a Hex už na tunajšom majálese vystupovali viackrát ani zďaleka neubralo zábave, ktorú rozprúdili a notoricky známe hity s nimi spievali azda všetci prítomní.

Keďže v s pivom v ruke, skvelou spoločnosťou a ešte lepšou hudbou človek často zabúda i na pár drobností vo vreckách, deň po akcii je na stránke eventu na facebooku viacero prosieb ohľadom stratených mobilných telefónov, kľúčov či dokladov. Ak ste náhodou vo štvrtok večer na nejaké narazili, ich majiteľa hľadajte práve tam.