Florbalisti FPS Banská Bystrica po dvoch víkendových zápasoch v Detve prehrávajú v štvrťfinálovej sérii play-off druhej najvyššej slovenskej súťaže 0:2 na zápasy. V sobotu v Badíne sa pokúsia naštartovať obrat.

V prvom štvrťfinálovom zápase v Detve išli Bystričania do vedenia zásluhou Martina Glončáka. Domáci však do prvej prestávky vyrovnali, v druhej tretine sa ujali vedenia a tromi gólmi v rozmedzí troch minút v treťom dejstve zlomili zápas vo svoj prospech. Na konečných 5:2 znížil Robert Richter.

Oliver Lehocký, kapitán FPS Banská Bystrica o prvom zápase: „Zápas začal pre nás veľmi dobre, keď sme sa ujali vedenia, avšak súper dokázal ešte do prestávky vyrovnať a v druhej tretine odskočiť o gól. Do tretej sme išli odhodlaní spraviť niečo s výsledkom, ale štvorminútový herný výpadok nás stál zápas, a už sme sa nedokázali z toho spamätať. Zápas však okrem krátkeho úseku v tretej tretine hodnotím pozitívne. Bojovali sme a hrali sme s víťazom základnej časti vyrovnanú partiu.“

Florbalisti Detvy sa v úvode druhého duelu ujali 2-gólového vedenia a hoci hráči Banskej Bystrice následne znížili, domáci do prvej prestávky odskočili na 4:1. V prostrednej časti hry hrali hostia s Detvou vyrovnanú partiu, keď oba celky skórovali trikrát. V tretej tretine sa však už Bystričania k obratu nenadýchli, inkasovali dvakrát, a tak Detva po výhre 9:4 vyhráva 2:0 na zápasy.

Jakub Latka, brankár FPS Banská Bystrica o druhom zápase: „Druhý zápas play-off proti Detve bol veľmi intenzívny a tvrdý. Pre nás to bol ťažký boj v neúplnej zostave. Chalani robili, čo mohli, no nakoniec vyhral skúsenejší tím. Napriek prehre som veľmi rád, že vieme víťaza základnej časti značne potrápiť a verím, že na domácej palubovke aj poraziť. Príďte nás podporiť v sobotu do Badína!“

1. liga mužov – štvrťfinále play-off – Detva

1. zápas – sobota 11.02.2023, 17.00 h

DTF team Detva – FPS Banská Bystrica 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly (asistencie): 14. Púpala (Macák), 33. Masár (Strelec), 46. Kucej (Masár), 48. Macák (Izrael), 49. Kulich (Púpala) – 6. Glončák (Nehila), 52. Richter (Dutka). Diváci: 138.

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka – Dutka, Konôpka, Nehila, Siklenka – Richter, Glončák, Lehocký, Lukáč, Magyar, J. Patráš.

2. zápas – nedeľa 12.02.2023, 11.00 h

DTF team Detva – FPS Banská Bystrica 9:4 (4:1, 3:3, 2:0)

Góly (asistencie): 4. Zorvan (Kulich), 5. Sabo (Strelec), 14. Kucej (Sabo), 17. Kucej, 31. Zorvan (Strelec), 34. Masár (Zorvan), 40. Sabo (Izrael), 55. Masár (Strelec), 60. Kucej (Nôta) – 8. Lukáč (Dutka), 21. Lehocký (Siklenka), 23. Glončák, 33. Lukáč (Štipák). Diváci: 132.

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka – Dutka, Nehila, Siklenka, Štipák – Konôpka, Glončák, Lehocký, Lukáč, Magyar, J. Patráš, Richter.

Tretí zápas štvrťfinálovej série je na programe v sobotu 18. februára o 17.00 h v hale v Badíne. V prípade víťazstva sa florbalisti FPS Banská Bystrica pokúsia vyrovnať sériu v nedeľu 19. februára o 16.30 h v Badíne.