Reprezentanti banskobystrického klubu Dracula MONACObet Gym majú za sebou úspešné vyvrcholenie sezóny v SMTA lige v Thajskom boxe. Zverenci legendárneho Vladimíra Moravčíka pozbierali množstvo medailí.

SMTA liga v thajskom boxe je celosezónna, medzinárodná súťaž, ktorú organizuje Národný športový zväz v thajskom boxe. Bojovníci počas celej sezóny zbierali body a dvaja najvyššie postavení v každej kategórii sa na záver ročníka stretli vo finálovom, titulovom zápase.

Reprezentanti banskobystrického Dracula MONACObet Gymu pozbierali celkovo 6 zlatých a 3 strieborné medaily. Darilo sa aj bojovníkom z ďalších pobočiek klubu, ktorý Vladimír Moravčík spoluzakladal. Dracula Gym Brezno si pripísal 2 zlaté a 1 striebornú medailu a jedno zlato má na konte aj Dracula Gym Nitra. Prehľad všetkých medailistov nájdete v článku nižšie.

„Máme koniec sezóny. Musím ju hodnotiť veľmi pozitívne, keďže sme naozaj ukázali, že máme skvelú budúcnosť a talenty. Či už majstrov Slovenska, majstrov amatérskej SMTA ligy, ale aj na profi scéne sme porazili ľudí, ktorí niečo znamenajú v rámci Česka a Slovenska. Takže si myslím, že máme skvele našliapnuté. Opäť sa ukázala poctivá práca, keď sme naozaj vyhrávali všetky podujatia, ktoré nám prišli pod ruky. Veľmi sa teším a pokračujeme ďalej v nastavenej práci. Ďakujem všetkým trénerom a celému tímu,“ zhodnotil šéftréner Vladimír Moravčík.

Sezónu zhodnotil aj spoluzakladateľ a manažér klubu Vladimír Piperek: „Keďže ide o dlhodobú súťaž, o to viac si ceníme, že sme dokázali ako klub vyhrať všetky juniorské kategórie a v seniorských sme taktiež dokázali byť úspešní. Po predchádzajúcich úspechoch na Majstrovstvách Slovenska, kde sme vyhrali všetky kategórie, do ktorých sme nominovali našich reprezentantov, môžeme skonštatovať, že nám v klube rastie silná generácia, pokiaľ ide o kvalitu aj kvantitu. Boli to posledné zápasy v tejto sezóne, ktorú hodnotíme veľmi pozitívne zo všetkých stránok. Úspechy na profesionálnej aj amatérskej scéne v thajskom boxe, MMA, grapplingu aj boxe nám potvrdzujú, že ideme správnym smerom a celý náš tím vrátane trénerov, ktorí na tom majú obrovskú zásluhu, odvádza veľmi kvalitnú prácu. Ďakujeme všetkým našim členom, sponzorom, partnerom a hlavne fanúšikom, že pri nás stoja a pomáhajú nám budovať klub, ktorý v sebe nesie odkaz 20-ročnej, na svetovom fóre veľmi úspešnej kariéry Vladimíra Moravčíka.“

Prehľad medailistov Dracula Gymu – SMTA liga v thajsom boxe 2022/2023

Dracula MONACObet Gym Banská Bystrica

Nina Elizabeth Kurušiaková, 15-ročná Zvolenčanka, sa stala juniorskou šampiónkou v kategórii do 60 kg.

Jakub Prostredný ovládol juniorskú kategóriu do 67 kg. Vo finále vyhral 14-ročný Banskobystričan 3:0 na body.

Šampiónom SMTA ligy sa stal aj 17-ročný študent banskobystrickej Strednej športovej školy Andreas Tóth. Rodák z Čadce vyhral v titulovom zápase 2:1 na body a stal sa šampiónom v juniorskej kategórii do 60 kg.

Ivan Dragonas Špilda, 13-ročný Banskobystričan, sa stál juniorským šampiónom vo váhovej kategórii do 54 kg.

Juniorskú kategóriu do 63,5 kg ovládol 17-ročný rodák z Kyjeva Ajdar Shevchenko.

Šieste zlato banskobystrického Dracula MONACObet Gymu pripísal 16-ročný študent bystrickej Strednej športovej školy Alex Kuna. Rodák z Nitry bol najlepší v juniorskej kategórii do 75 kg.

Tomáš Šimko, 25-ročný Michalovčan, sa stal vicešampiónom ligy v kategórii dospelých do 81 kg.

V kategórii dospelých do 67 kg získal striebro 20-ročný Patrik Bukovčan z Banskej Štiavnice.

Vicemajstrom SMTA ligy sa stal aj 28-ročný Banskobystričan Miroslav Baláž, a to v kategórii dospelých do 86 kg.

Reprezantantov Dracula MONACObet Gymu viedlo vo finálových zápasoch trénerské duo Leo Grutka – Richard Dobrotka ml..

Dracula Gym Brezno

Dalibor Leng získal zlato v juniorskej kategórii do 81 kg, keď vo titulový zápas ukončil v 1. kole technickým KO.

V kategórii dospelých do 71 kg triumfoval Štefan Makuša, keď vo finále zdolal súpera 2:1 na body.

Tretiu medailu pre Dracula Gym Brezno získal Alex Kortán, ktorý sa stal vicešampiónom v kategórii do 60 kg.

Bojovníkov Dracula Gymu Brezno viedli v titulových zápasoch tréneri Marek Luštiak a Juraj Štulajter.

Dracula Gym Nitra

V kategórii dospelých do 86 kg bol najlepší Richard Stránsky z Dracula Gymu Nitra.