Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica nenadviazali v Košiciach na výkon z prvého kola proti Popradu. Z duelu, v ktorom sovičky vysoko podľahli extraligovému nováčikovi CBK, vám prinášame aj pozápasové vyjadrenia.

Basketbalistkám UMB nevyšlo sobotné stretnutie 2. kola Niké Extraligy žien hlavne po streleckej stránke. Sovičky zaznamenali len 18-percentú úspešnosť v streľbe z poľa. V prvej štvrtine hrali ešte vysokoškoláčky s domácim nováčikom súťaže vyrovnanú partiu, no v druhej 10-minútovke už dominoval košický celok. Nemohúcnosť sovičiek v útoku podčiarkla tretia štvrtina, v ktorej dali hostky len 3 body. Bystrickému družstvu nepomohla ani absencia pivotiek.

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Totálne sme vybuchli, neviem teraz nájsť hlavnú príčinu. Nefungovalo to najmä kolektívne, ani v útoku, boli sme individualistické a žiaľ, nepomohli sme si ani v obrane, najmä pod košom, kde mal súper pri neúčasti našich pivotiek výškovú prevahu. Gratulujem súperkám, na odvetu sa musíme lepšie pripraviť.

Tereza Šimčíková, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Dnešný zápas nám nevyšiel podľa našich predstáv. Do Košíc sme išli s tým, že chceme odohrať kvalitný a tímový zápas. Žiaľ, tento zápas sme prehrali obranou. Mali sme veľmi slabú rotáciu a taktiež obranu jedna na jedna. Dostali sme veľa košov z rýchlych protiútokov, a tým super získal veľkú výhodu. Domov cestujeme s tým, že ďalší zápas sa budeme sústrediť hlavne na obranu. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.“

Jana Matejčíková, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Neboli sme psychicky pripravené na tento zápas. Zlyhali sme v obrane aj v útoku. Nevedeli sme sa herne zladiť, bol to jeden veľký chaos. Zápas sme hrali bez pivotiek, s čím sme sa nevedeli absolútne vyrovnať. Snáď sme sa dostatočne poučili a budeme sa zlepšovať od zápasu k zápasu.“

Niké Extraliga žien – 2. kolo – sobota 08.10.2022 – Košice

CBK Košice – BK ŠK UMB Banská Bystrica 65:34 (9:8, 33:20, 50:23)

Štvrtiny: 9:8, 24:12, 17:3, 15:11. Rozhodovali: Fanfara, Cibulka, Životský. Diváci: 150

Zostava CBK Košice a body: Kašperanová 18, Lukačíková 13, Tomajková 4, Krištofová 3, Stollárová 2 (Čatlošová 7, Sunitrová 5, Škvareková po 5, Drimáková 4, Liashenko 4, Zahornacká 0, Mrázová 0)
Tréner: V. Karnay

Zostava BK ŠK UMB Banská Bystrica a body: Háberová 10, Kollárová 6, Piperková 6, Vyšná 6, Šimčíková 2 (Slavíková 2, Matejčíková 2, Mrváňová 0, Mindoková 0, Villányiová 0)
Trénerka: A. Izáková

TH: 14/18 – 8/13, trojky: 5/19 – 2/26, fauly: 19 – 15, doskoky: 49 – 49, asistencie: 22 – 6, zisky: 15 – 10, straty: 18 – 26, bloky: 5 – 1, streľba z poľa: 23/64 (35 %) – 12/65 (18 %). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.