Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica po roku opäť obsadili v extralige žien siedmu priečku. Rozhodli o tom druhým víťazstvom v sérii proti nováčikovi z Trenčína, ktoré zaznamenali v stredu na palubovke súpera.

Prvá štvrtina bola ešte vyrovnaná, hostky ju dokonca tesne prehrali – 15:13. Druhá desaťminútovka už ale bola o inom. Zverenkyne trénerky Andrey Izákovej v nej predviedli dve 10-bodové šnúry a vyhrali ju priepastným rozdielom, o dvadsať bodov. V úvode druhého polčasu sa Trenčianky priblížili na 13 bodov, ale bystrické sovičky potom opäť zabrali a v tretej časti už definitívne rozhodli – 30:55. V poslednej štvrtine sa duel už len dohrával a basketbalistky UMB napokon ukončili sériu o konečné siedme miesto víťazstvom o 28 bodov.

Najlepšou strelkyňou sovičiek bola tentokrát so 14 bodmi Martina Dovčíková. Sekundovala jej 11-bodová Klaudia Háberová či 10-bodová Bianka Laura Vaigl. Pivotke Martine Krajčírovej chýbal do double-double jediný bodík. Hostky dominovali v podkošovom priestore a úspešne trestali časté straty domácich.

Povedali po zápase pre BBonline.sk

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB: „Dobojované, sezóna ukončená dvomi víťazstvami. Udržali sme si siedmu priečku. Ďakujem všetkým dievčatám za poctivú robotu počas celej sezóny, ktorá bola pre nás špecifická, desiata. Za tých desať rokov ďakujem nielen súčasným, ale aj všetkým predchádzajúcim hráčkam, ktoré bojovali za sovičky a aj všetkým trénerom, ktorí s nami spolupracovali. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás aj napriek mnohým nepriaznivým situáciám podporovali a povzbudzovali až dodnes. A ďakujem dnes už vedeniu FTVŠaZ a vedeniu Univerzity Mateja Bela za vytváranie výborných podmienok v každej doterajšej sezóne.“

Klaudia Háberová, hráčka BK ŠK UMB: „Išli sme si pre výhru. Nič iné sme v hlavách nemali, a to môžem hovoriť za všetky baby. V prvej štvrtine to tak nevyzeralo, nehrali sme našu hru, ale v druhej sme to zmenili a už to išlo. Získavali sme lopty, dali sme rýchle koše, čo nás nakoplo a potom sme si to už len užívali. Aj keď vieme, že v úvode druhého polčasu máme občas slabé chvíľky, myslím si, že sme to zvládli dobre a užili sme si to. S niektorými babami sme sa na ihrisku spolu stretli poslednýkrát, o to to bolo emočnejšie. Ja sa týmto chcem poďakovať celému tímu za túto sezónu. Miestami sme boli raz hore, raz dole, ale som rada, že sme to dotiahli takto a hlavne spolu. Súperovi ďakujeme za zápas a verím, že sa budúcu sezónu ešte stretneme.“

Niké Extraliga ženy – play-off – o 7. miesto – 2. zápas – streda 24.04.2024, 18.30 h – Trenčín

BK AS Trenčín – BK ŠK UMB Banská Bystrica 46:74 (15:13, 21:39, 30:55)

Štvrtiny: 15:13, 6:26, 9:16, 16:19. Rozhodovali: Sirocký, Bullo, Perečinská. Diváci: 100. Konečný stav série: 0:2.

Zostava BK AS Trenčín a body: Bučková 18, Šoltésová 3, Grellová 1, Mihaljevičová 0, Hlávková 0 (Mamráková 18, Křenová 4, Seifertová 2, V. Urbanová 0, S. Kozáková 0, Jamrichová 0, Žilinčanová 0). Vyfaulovaná: 35. Mihaljevičová.
Tréner: R. Ďorďai.

Zostava BK ŠK UMB a body: Háberová 11, Krajčírová 9/10 doskokov, Turčanová (C) 8, Neuschlová 6, Mrváňová 4 (Dovčíková 14, Vaigl 10, Cvoligová 6, Vyšná 4, Poliaková 2, Villányiová 0, V. Kozáková 0).
Trénerka: A. Izáková.

TH: 10/21 – 19/33, trojky: 4/14 – 3/21, fauly: 24 – 18, doskoky: 38 – 48, asistencie: 6 – 13, zisky: 8 – 23, straty: 38 – 24, bloky: 2 – 3, streľba z poľa: 16/49 (32%) – 26/69 (37%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.