Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v prvom zápase série o konečné siedme miesto splnili úlohu favorita, keď vysokým rozdielom porazili extraligového nováčika z Trenčína. V stredu chcú na palubovke súpera odohrať posledný zápas v sezóne.

Bystrické sovičky v úvode prehrávali a po obrate takmer celú prvú štvrtinu viedli len tesne, ale v jej závere súperkám odskočili 9-bodovou šnúrou – 22:12. Druhá časť vyšla hráčkam UMB na výbornú, keď v nej inkasovali len jeden kôš a pridali 19 bodov. Po polčase tak mali komfortný 27-bodový náskok – 41:14.

Po zmene strán odohrali hostky naopak svoju najlepšiu štvrtinu, v tretej zaostali za sovičkami len o bod. O víťazovi už ale bolo rozhodnuté a domáce v záverečnom dejstve ešte navýšili náskok na konečných 34 bodov. Do hry zasiahlo všetkých dvanásť hráčok na súpiske BK ŠK UMB. Sezónu môžu zverenkyne trénerky Andrey Izákovej zakončiť v stredu 24. apríla, ak sa im podarí poraziť Trenčianky aj vonku.

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Povedali po zápase pre BBonline.sk

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB: „Tešíme sa z výhry. Som rada, že k víťazstvu prispeli v hre všetky hráčky. Čaká nás posledný krok v Trenčíne, ktorý verím, že dotiahneme do úspešného konca.“

Martina Dovčíková, hráčka BK ŠK UMB, 9 bodov: „Do zápasu sme šli s jasným cieľom, a to bolo vyhrať. Zároveň sme sa snažili si zápas aj užiť, keďže to bol jeden z posledných v sezóne. Určite počas zápasu boli miesta, kde to nebolo ideálne, no v tejto časti sezóny sa už pozerá len na víťazstvá. A to sme dnes splnili. Potrebujeme sa z chýb poučiť a v stredu predviesť najlepší výkon aký vieme, užiť si zápas a ukončiť sezónu v tom správnom svetle. Ďakujem divákom za podporu a dievčatám aj trénerke za zápas.“

Niké Extraliga ženy – play-off – o 7. miesto – 1. zápas – sobota 20.04.2024, 17.00 h – Tajovského 40, B. Bystrica

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BK AS Trenčín 73:39 (22:12, 41:14, 55:27)

Štvrtiny: 22:12, 19:2, 14:13, 18:12. Rozhodovali: Fanfara, Cibulka, Višniarová. Diváci: 30. Stav série: 1:0 (na 2 víťazstvá).

Zostava BK ŠK UMB a body: Krajčírová 18/14 doskokov, Mrváňová 11, Háberová 11/3 trojky, Vyšná 4, V. Kozáková 4 (Dovčíková 9, Turčanová (C) 6/13 doskokov, Cvoligová 6, Neuschlová 4, Luptáková 0, Villányiová 0, Poliaková 0).
Trénerka: A. Izáková.

Zostava BK AS Trenčín a body: Mihaljevičová 10, Šoltésová 9, Seifertová (C) 9, Hlávková 2, Barboričová 2 (S. Kozáková 3, Polcerová 2, Jamrichová 2, Křenová 0, Mihaľová 0).
Tréner: R. Ďorďai.

TH: 10/21 – 12/21, trojky: 7/30 – 1/7, fauly: 21 – 23, doskoky: 59 – 37, asistencie: 21 – 8, zisky: 24 – 13, straty: 27 – 39, bloky: 4 – 3, streľba z poľa: 28/81 (34%) – 13/45 (28%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.