Milan Staš po rokoch končí pri banskobystrickom hokeji. Vedenie klubu sa, podobne ako na začiatku ostatnej sezóny, rozhodlo pre zmenu. Tentokrát ale nepôjde o žiadnu radikálnu výmenu. Trénerské žezlo preberá doterajší asistent – odchovanec banskobystrického hokeja so skúsenosťami z NHL Vladimír Országh.

Bývalý kormidelník dorastencov Košíc Milan Staš sa na lavičku banskobystrických hokejistov postavil v roku 2008. Z horúceho kresla hlavného trénera ho zosadil na začiatku uplynulej sezóny skúsený Fín Alpo Suhonen, ale po jeho odchode sa opäť postavil na čelo trénerského tímu baranov a banskobystrických hokejistov znovu priviedol do play-off. „Myslím si, že to boli veľmi pozitívne roky pre obe strany. V predchádzajúcej sezóne sme dosiahli historický úspech, keď sme si vybojovali bronzové medaily. Aj v tomto ročníku sme napokon splnili cieľ, postúpili sme do play-off. Čo sa týka môjho konca v Banskej Bystrici, je mi to ľúto, ale taký je život, ten trénerský nevynímajúc,“ vyjadril sa na koncosezónnom stretnutí vedenia klubu, hráčov a fanúšikov Staš.

Vladimír Országh stál ešte v sezóne 2009/2010 na ľade v drese Baranov, ale pre pretrvávajúce zdravotné problémy sa tento bývalý hokejista New Yorku Islander, Nashvillu Predators či Saint Louis Blues vzdal aktívnej kariéry. Pri tíme však zostal a ešte do konca tejto sezóny stál po boku Milana Staša ako jeho asistent.

Od novej sezóny už bude viesť tím baranov, ktorého finálne zloženie bude známe až pred začiatkom novej sezóny. Jej základná časť štartuje v septembri.