Slovenský zväz ľadového hokeja rozhodol o zrušení rozhodnutia ligovej rady z 12. marca o pridelení majstrovského titulu, po predčasne ukončenej sezóne 2019/2020, pre HC ’05 iClinic Banská Bystrica.

Rozhodnutie o udelení titulu pre Banskú Bystricu, ktoré vyvolalo kontroverzné reakcie v radoch fanúšikov, odbornej i širokej verejnosti, bolo po vyše dvoch týždňoch zrušené.

„Rozhodnutie akceptujeme a sme radi, že ukončilo traumatizáciu najmä športovej verejnosti, vyvolanú svojím prvým rozhodnutím. Rýchla, okamžitá a pohotová reakcia výkonného výboru SZĽH zabránila znevažovaniu mena nášho klubu a vytváraniu dojmu, že sme si titul pridelili sami. Faktom však ostáva, že sme trojnásobní majstri SR v ľadovom hokeji. Počas tejto predčasne ukončenej sezóny sme do toho dali všetko a môžeme len skonštatovať – vyhrali sme, čo sa dalo. Vyššia moc rozhodla, že sme nemohli vyhrať všetko, čo sme chceli,“ uvádza klub vo svojom stanovisku k úradnému rozhodnutiu.

Slovensko sa tak napokon pridalo k väčšine európskych hokejových súťaží, v ktorých sa po predčasnom ukončení ročníka rozhodli neudeliť úradne titul žiadnemu z tímov. Banskej Bystrici sa však ešte pred predčasným ukončením súťaže potvrdiť zisk Pohára Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti Tipsport ligy.

Rozhodnutie o pridelení titulu pôvodne riadiace orgány súťaže obhajovali súťažnou motiváciou tímov.