Už v stredu rozhodla Ligová rada najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy o predčasnom ukončení súťaže. Kluby sa síce dohodli, že liga bude ukončená bez majstra, avšak o výslednom rozhodnutí o pozíciách klubov rozhodovali až vo štvrtok.

Napokon sa Ligová rada dohodla, že tohtosezónnym majstrom Tipsport ligy sa predsa stane HC’05 iClinic Banská Bystrica. Banskobystrickí hokejisti stihli ešte minulý týždeň potvrdiť zisk Pohára Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti Tipsport ligy.

Napokon, aj keď len úradným rozhodnutím, im bude patriť aj putovný pohár Vladimíra Dzurillu a získavajú tak štvrtý majstrovský titul v rade, čím prepisujú históriu slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

Hokejoví barani zároveň získali právo účasti v hokejovej Lige Majstrov. Na druhom mieste sa umiestnil HC Slovan Bratislava, na treťom HC Košice. Neskôr majú byť ešte vyhodnotené aj individuálne ocenenia za predčasne ukončenú sezónu 2019/2020.

Tréner HC ’05 Banská Bystrica Dan Ceman, v pozadí jeho asistent Ivan Droppa.

“Podľa súťažného poriadku SZĽH je cieľom hrania ľadového hokeja dosiahnutie športového výsledku alebo porovnanie športového výkonu. SZĽH takým spôsobom zabezpečuje motiváciu hokejistov a družstiev dosahovať čo najlepšie športové výkony a výsledky a za tým účelom udeľuje ocenenia v majstrovských súťažiach. Z tohto dôvodu ligová rada rozhodla oceniť družstvá aj v predčasne ukončenej súťaži,” informuje na svojom webe Slovenský zväz ľadového hokeja.

Konečné poradie Tipsport ligy 2019/2020

1. HC ’05 iClinic Banská Bystrica
2. HC Slovan Bratislava
3. HC Košice
4. HK Poprad
5. HK Dukla Trenčín
6. HKM Zvolen
7. HK Dukla Ingema Michalovce
8. DVTK Jegesmedvek Miškolc
9. HK Nitra
10. MAC Ujbuda
11. HC Mikron Nové Zámky
12. HC 07 WPC Koliba Detva
13. MHK 32 Liptovský Mikuláš