Po Družine môže byť Krok Speť alebo Plastic Swans ďalšia banskobystrická hudobná formácia, ktorá získa ocenenie udeľované poslucháčmi Rádia_FM.

krok speťAj tento rok rozhodnú poslucháči Rádia_FM a hudobní kritici o držiteľoch ocenení Radio Head Awards. V prvom kole sú v kategórii Nováčik roka nominovaní aj banskobystrickí raperi z formácie Krok Speť. Tí tento rok vydali debutový album Poďme!. V kategóriách singel roka a koncertná kapela roka sú nominované stálice undergoundovej scény Plastic Swans.

V hlasovaní na stránkach radiohlavy.sk je možné udeliť vybraným interpretom od jedna do päť bodov. Každú z hodnôt možno použiť len raz, každý hlasujúci tak môže udeliť body piatim interpretom.

Po skončení 1. kola hlasovania (nedeľa 2. februára) postúpi do druhé kola pätica nominovaných, o ktorých sa bude hlasovať v druhom kole (do 30. marca). V druhom kole sa bude hlasovať aj v žánrových cenách, kde finálovú päticu vyberú odborné poroty. Krok Speť tak má nádej dostať sa do finálového hlasovania aj v kategórii Hip Hop/Rap/RnB.

Ocenenie Radio Head Awards už v minulosti získala banskobystrická skupina Družina. S albumom Neni dobre si za rok 2011 odniesli sošku v kategórii World Music/Folk.

Krok Speť – Poďme

Plastic Swans – Victoria: