autobusova stanica banska bystrica bbonline.skZámer zrekonštruovať autobusovú stanicu v Banskej Bystrici ohlásila spoločnosť Jahn Development & Consulting ešte na prelome rokov 2012 a 2013. Po získaní územného rozhodnutia však už o stavebné povolenie nepožiadala a o potenciálnej výstavbe zostalo ticho.

Projekt investora s rakúskym zázemím Terminal Shopping Center, sa mal podľa pôvodného zámeru začať realizovať na jeseň 2013. Plán počítal s vybudovaním autobusového terminálu a nad ním malo vzniknúť dvojpodlažné obchodné centrum a parkovacie plochy. Územné rozhodnutie pre túto stavbu nadobudlo právoplatnosť ešte v prvej polovici minulého roka, o stavebné povolenie ale investor nepožiadal.

Do hry o rekonštrukciu vstúpil teraz aj druhý záujemca. Túto informáciu nám cez hovorkyňu mesta potvrdil prednosta Mestského úradu Miroslav Rybár: „Môžem potvrdiť, že momentálne je v hre jeden slovenský a jeden zahraničný investor,” uviedol, pričom bližšie informáciu nekomentoval.

V hlasovaní Banskobystrického okrášľovacieho spolku ešte v roku 2012 označila verejnosť autobusovú stanicu za „najväčšie strašidlo mesta“. S jej výstavbou sa začalo ešte v roku 1983, no nikdy nebola dokončená a dosiaľ chátra. Objekty sú v súkromnom vlastníctve.