Verejná súťaž na výber spoločnosti, ktorá bude prevádzkovať pravidelné lety do Viedne, dopadla neúspešne. Ponuku nepredložil ani jeden záujemca, rovnako dopadla aj súťaž na lety do Prahy.

Ešte v júni tohto roka vyhlásilo Letisko Sliač a.s. verejnú súťaž, ktorou chcelo nájsť záujemcov o prevádzkovanie pravidelnej linky do Viedne alebo Prahy. Letisko si ako podmienku určilo, že záujemca musí zabezpečiť lety medzi Sliačom a spomínanými destináciami minimálne 5-krát týždenne „v obchodne vhodných časoch so zabezpečením priameho pokračovania na požadované cieľové destinácie a s vhodným typom lietadla pre regionálnu dopravu, ktorý zabezpečí pohodlný let a kvalitné služby.“

Takmer trojmesačnú lehotu na predkladanie ponúk však nevyužila ani jedna letecká spoločnosť. Za takto definovaných podmienok sa do tendra neprihlásil ani jeden záujemca a obidve súťaže museli byť zrušené.

Letisko však myšlienku pravidelných letov nezavrhlo a ďalej bude rokovať s potencionálnymi záujemcami. „Pôjdeme cestou priamych kontaktov, budeme sa rozprávať s leteckými spoločnosťami o konkrétnych podmienkach, možno o znížení frekvencie, možno o inej destinačnej politike,“ povedal pre televíziu TA3 obchodný riaditeľ letiska Milan Ligoš.

V minulosti už pravidelná linka zo Sliača do Prahy lietala, no pre jej nerentabilnosť bola zrušená. Tento rok bola otvorená nová odletová hala a letisko zaznamenalo nárast cestujúcich, ktorí využívali chartrové lety. Počas letnej sezóny malo cez Sliač prejsť viac ako 23-tisíc cestujúcich.