Od februára do konca júna poskytuje Komunitná nadácia Zdravé mesto vo svojich priestoroch bezplatné kariérne poradenstvo prostredníctvom projektu Baterka. Od mája do ponuky pridala aj bezplatný vzdelávací seminár s názvom Ako začať podnikať. Ľudia sa nechcú spoliehať len na nejakého zamestnávateľa, ale chcú stáť aj na vlastných nohách, vysvetľuje dôležitosť tohto skupinového seminára Ružena Košťálová z neziskovej organizácie Podpora Komunity.

Počnúc podnikateľským plánom, cez uvedomenie si nevyhnutných finančných, materiálnych a ľudských zdrojov, až po právne a účtovné atribúty podnikania. To je prierez tém, ktorým sa lektorky so záujemcami venujú. S podnikaním totiž súvisí množstvo vecí, o ktorých je lepšie vedieť vopred.  Päť hodín je základný seminár a potom už podľa potrieb skupiny, že či sa pýta viac alebo menej. A ak nie je priestor na ich otázky, tak je ešte možnosť individuálnych konzultácií, približuje seminár Košťálová. Potenciálni podnikatelia sa však dozvedia nielen teoretické, ale aj praktické informácie. Napríklad koľko času a peňazí ich budú stáť jednotlivé kroky. Získajú tiež tipy, za čo začať podnikať a v prípade, že sú nezamestnaní, dozvedia sa aké oblasti podnikania podporuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR). Na seminár sa nám prihlasuje veľa ľudí a máme veľmi dobré ohlasy. Takže po realizácii dvoch, ešte rozmýšľame o ďalšom – treťom, povedala pre BBonline.sk Košťálová.

Ďalší seminár Ako začať podnikať bude 10. júna 2011 (piatok) o 09.00 v priestoroch Komunitnej nadácie Zdravé mesto. Prihlásiť sa môžete mailom na knzm@knzm.sk, telefonicky na 048/415 60 59 alebo sa môžete zapísať na nástenke ÚPSVaR (2. poschodie referát informačno-poradenských služieb). Kapacita seminára je obmedzená na 13-15 ľudí.