my vsetci skolou povinni plagatRada študentov mesta Banská Bystrica pripravila na utorok 3. septembra slávnostné otvorenie školského roka. Podujatie My všetci školou povinní odštartuje o 10:30 na Námestí SNP. Žiaci, študenti, ale aj široká verejnosť sa môže tešiť na bohatý kultúrny program, ktorý si pripravili stredoškoláci a gymnazisti z Banskej Bystrice a blízkeho okolia.

Do podujatia My všetci školou povinní sa dobrovoľne takmer okamžite zapojilo desať stredných škôl a gymnázií. Ako prvá sa predstaví školská kapela zo Strednej odbornej školy Tajovského, ktorá zaspieva dve piesne. Tanec a ukážky líčenia si pre divákov pripravila Stredná odborná škola Príboj a piesňou Javorčatá vystúpi na pódiu Katolícke gymnázium Štefana Moysesa. Chýbať nebude napríklad ani literárny blok, ktorého súčasťou bude umelecká recitácia.

Pozornosť by mali zbystriť tohtoroční deviataci

Akcia na námestí nemá mať len zábavný, ale aj  informačný charakter. Keďže sa na nej predstavia takmer všetky stredné školy  a gymnáziá z blízkeho okolia, budú tak mať príležitosť v informačných stánkoch prezentovať svoje študijné programy, úroveň, ale aj kvalitu svojej školy.

,,Preto sme zároveň na toto podujatie pozvali aj všetky základné školy. Pre tohtoročných deviatakov sa tak naskytla veľká príležitosť začať s výberom svojej budúcej školy,“ informuje Lenka Sršňová, hlavná organizátorka.

Na účastníkov akcie My všetci školou povinní čaká aj jedno zaujímavé prekvapenie. Tým bude hudobno-vizuálna šou žongléra Martina Heriana z Banskej Štiavnice.  Ten svojou šikovnosťou púta pozornosť svojich spolužiakov už niekoľko rokov.

Slávnostné spoločné otvorenie školského roka sa bude konať pod záštitou Banskobystrického samosprávneho kraja. Podujatie My všetci školou povinní je súčasťou projektu Berte nás vážne, ktorý je financovaný s podporou Európskej komisie.