Ako portál BBonline.sk v utorok informoval, aktérmi pondelkových výtržností v herni na Kapitulskej ulici v Banskej Bystrici boli hráči banskobystrického hokejového klubu Kanaďan Theo Peckham a Američan Max Nicastro. Polícia ich teraz obvinila z prečinu výtržníctva.

sudca„Poverený príslušník v Banskej Bystrici obvinil z prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, 24-ročného muža z USA a 27-ročného muža z Kanady. Za tento prečin hrozí trest odňatia slobody až na 3 roky,“ informovala v stredu hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Ako sme už informovali, obvinení v pondelok (19.1.) medzi 16.30 a 17.00 h v podniku Bluff Club na Kapitulskej ulici v Banskej Bystrici, po odmietnutí zaplatiť účet, napadli pracovníka SBS. Jeden z obvinených ho podľa polície udieral päsťami do hlavy, potom sa k útoku pridal aj druhý obvinený. Spôsobili mu zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie bez nutnosti hospitalizácie. Došlo k poškodeniu kresla, čím poškodenej spoločnosti vznikla škoda 150 eur. Výtržníkov zadržala polícia na mieste činu. Po vytriezvení a vykonaní procesných úkonov boli so súhlasom prokurátora prepustení zo zadržania a budú stíhaní na slobode.

Banskobystrický hokejový klub výtržnosti svojich hráčov zatiaľ bližšie nekomentoval.