Podľa viacerých zdrojov BBonline.sk boli účastníkmi incidentu v banskobystrickej herni dvaja zámorskí hokejisti domáceho hokejového klubu. Tí svoje pôsobenie pod Urpínom končia, oficiálne však nikto nechce informácie potvrdiť.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany  - 11.01.2015 - Banska Bystrica
Theo Peckham údajne v Banskej Bystrici skončil.

K výtržníctvu dvoch páchateľov malo dojsť podľa tlačovej správy policajného zboru v pondelok medzi 16:30 a 17:00. „V priestoroch herne porozlievali pivo, rozbili asi dva poháre, rozhadzovali pomaranče po priestore herne a boli vyzvaní čašníčkou k uhradeniu účtu za vypité nápoje a spôsobenú škodu, toto odmietli, pričom následne po príchode pracovníkov SBS na ich výzvy k zaplateniu účtu taktiež nereagovali. Tento účet naďalej odmietali zaplatiť, pričom po verbálnej komunikácii s pracovníkmi SBS sa obaja postavili zo sedačky, pričom jeden  z týchto mužov agresívne strčil jedného z pracovníkov SBS, následne priskočil druhý muž, ktorý pracovníka SBS chytil za sveter a tričko, ktoré z neho začal ťahať,“ znie správa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Podľa informácií BBonline.sk boli v konflikte v podniku Bluff Club zapletení dvaja zámorskí hokejisti banskobystrického hokejového klubu a ten s nimi okamžite ukončil spoluprácu. Dotyčnými mali byť Kanaďan Theo Peckham a Američan Max Nicastro. Športový manažér HC’05 Banská Bystrica však tieto informácie nepotvrdil a odmietol ich komentovať. Taktiež sa nevyjadril, či bola s hráčmi ukončená spoluprácu. „Oficiálne stanovisko zaujmem, keď sa celá záležitosť prešetrí,“ povedal Vlastimil Plavucha.

Klub prednedávnom rozviazal zmluvu aj s ďalším zámorským hráčom Colby Cohenom. Za oficiálnym ukončením bola vzájomná dohoda, v kuolároch sa taktiež šepkalo o zlej životospráve.

Aktualizácia 21.1.2015: Polícia dvojicu už obvinila a hrozí im tresť odňatia slobody až na tri roky