„Hokej pre radosť” ja názvom tradičnej vianočnej charitatívnej akcie,ktorá tretí rok za sebou dokáže, že banskobystrickí hokejoví fanúšikovia majú srdce aj pre iných.

Nie je dôležité, či ste rodák z Banskej Bystrica alebo z Martina, či ste fanúšikom baranov alebo vlkov, dobrú vec môže podporiť ktokoľvek. V prípade, že by ste sa radi zapojili do charitatívnej akcie Hokej pre radosť, a vyčarili tak úsmev na tvárach detských pacientov, prineste akúkoľvek novú plyšovú hračku na posledný predvianočný domáci extraligový zápas, ktorý sa odohrá tento utorok, t.j. 20. decembra 2011 (HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava). Podľa známeho zámorského zvyku môžete počas reklamnej prestávky hodiť túto hračku na ľadovú plochu. Naši hokejisti následne o niekoľko dní odovzdajú všetky vyzbierané „plyšáky“ deťom, ktoré nemali to šťastie byť na sviatky doma s rodinou, ale najkrajší sviatok v roku museli prežiť v nemocničných priestoroch.

foto il.: hc05.sk

S takýmto druhom vianočnej charitatívnej činnosti sa začalo v zámorí, odkiaľ sa tradícia hádzania hračiek na ľadovú plochu rozniesla aj do ďalších krajín po celom svete. V Banskej Bystrici mala premiéru predminulý rok, kedy sa vyzbieralo približne desať plných vriec plyšových hračiek a horšie nedopadol ani minulý ročník. Akciu organizuje miestny klub HC ’05 Banská Bystrica v spolupráci s Hockey Develompent Centrum, ktorí akciami podobného charakteru dávajú možnosť dokázať, že aj hokejom sa dá dospieť k správnej veci a že fanúšikovia v Banskej Bystrici nemajú srdce zapálené len pre kráľovský zimný šport, ale aj pre pomoc druhým.