Futbalový klub trápia nevysporiadané záväzky s bývalým trénerom Norbertom Hrnčárom. SFZ uvalilo na klub zákaz hosťovaní a prestupov.

Dukla Banská Bystrica tréning_11Banskobystrická Dukla sa topí v problémoch. Zimnú prípravu začalo iba dvanásť hráčov a dvaja brankári, z toho sedem dorastencov. Z jesenného kádra odišlo trinásť hráčov. Slovenský futbalový zväz (SFZ) navyše v poslednej úradnej správe uvalil na klub ďalšie opatrenia. Kvôli sporu s bývalým trénerom Norbertom Hrnčárom nemôže do klubu nikto prestúpiť ani prísť na hosťovanie. A súčasný tréner Štefan Rusnák dostal kvôli tomu zákaz viesť mužstvo z lavičky.

Podľa informácií BBonline.sk už došlo k urovnaniu sporu medzi Duklou a Hrnčárom. Klub však rieši dlhy z minulosti za pochodu. Iba v decembri sa vyrovnal s Michalom Pančíkom, ktorý riešil svoje pohľadávky prostredníctvom advokátskej kancelárie. Nevyplatené financie chce právnou cestou vymáhať aj ďalší bývalý hráč Jakub Považanec. V Sociálnej poisťovni má klub dlh vo výške 24 518 eur.

Kvôli nevysporiadaným záväzkom a následným exekúciám Dukla v závere roka prišla o klubový autobus. Finančné problémy nie sú novinkou. Ku koncu roka 2014 bolo hospodárenie FK Dukla, a.s. v strate okolo 8 miliónov eur a jej záväzky boli vo výške 2,6 miliónov eur. Posledný deklarovaný rozpočet klubu bol pritom na úrovni jedného milióna eur.

Napriek nepriaznivej situácii je zimná príprava tímu v plnom prúde. V sobotu odohrá Dukla prvý prípravný zápas. Na tréningovom ihrisku privíta Lokomotívu Zvolen, na lavičke ktorej sedí Anton Jánoš.