Začať podnikať je jednou z možností, ako sa oslobodiť od nariadení, pokynov a krokov, ktoré musíte podriadiť firemnej kultúre. Keď si založíte svoju vlastnú firmu, môžete si to robiť sami podľa seba. Tak, ako to považujete za správne. Musíte si však uvedomiť, že dobrý nápad je iba tak 30 % úspechu, 70 % úspechu je tvrdá práca, drina, hľadanie najlepších riešení a nadväzovanie vzťahu so svojimi zákazníkmi. Preto by ste mali optimalizovať svoj čas najlepšie, ako to ide. A začať môžete už pri zakladaní spoločnosti.

rozpocet ekonomika peniaze eurrozpocet ekonomika peniaze eurNechajte to iných

Proces zakladania spoločnosti vám zaberie približne dva týždne. Dva týždne plné byrokracie, behania po úradoch, vyplňovania množstva formulárov a nervózneho podupkávania v radoch. Nechajte to na iných, využite založenie firmy externou spoločnosťou, ktorá to urobí za vás presne podľa vašich predstáv. Vy tento čas môžete využiť oveľa efektívnejšie – hľadaním obchodný príležitostí, rokovaním s partnermi, začať pracovať na vzťahu so zákazníkmi alebo sa jednoducho iba venovať svojim blízkym.

Nehľadajte advokáta kvôli každej drobnosti

Pripravte sa na to, že pri podnikaní skôr či neskôr budete musieť využiť služby advokáta, či už to bude kvôli nesplatenej pohľadávke, pomoci s legislatívou alebo súdnemu sporu. To však neznamená, že musíte hľadať advokáta zakaždým, keď potrebujete kúpno-predajnú zmluvu, zmluvu o skončení pracovného pomeru či dohodu o vykonaní práce. Najlepším riešením nie je ani hľadanie vzorových zmlúv zadarmo na internete. Prečo?

Dajte si pozor na aktuálnosť

Vzory zmlúv, ktoré nájdete na internete zadarmo, nemusia byť aktuálne, môžu mať chybné znenie alebo nenájdete presne takú, akú potrebujete. Preto je lepšie obrátiť sa na spoločnosť, ktorá pre vás vytvorí vzory žiadostí na mieru. Odpoviete na niekoľko otázok, vďaka ktorým vám vytvoria zmluvu či žiadosť presne podľa vašich predstáv, vy nebudete musieť platiť za drahé advokátske služby a zmluvu si budete môcť stiahnuť už do pár minút. Výhodné, čo poviete?