Tak ako bolo avizované, nepriaznivé výsledky si pred vianočnou prestávkou vyžiadali výrazné zmeny v kádri HC ’05. Tunajší hokejový tím sa posilní, ale aj oslabí.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, Banská Bystrica, 15.12.2013Už v nedeľňajšom zápase proti Košiciam nastúpil banskobystrický odchovanec Branislav Bendík (24), ktorý sa vracia takmer po dvoch rokoch pôsobenia v zahraničí, naposledy v Kazachstane.

Na základe ponuky z Čiech odchádza spod Urpína najproduktívnejší obranca Tipsport extraligy Eric Meland. V obrane ho nahradí nová zámorská posila Jason Lepine (28) z Kanady, ktorý minulý rok pôsobil v Kladne a naposledy v nižších súťažiach v USA.

V tíme končí aj Matúš Chovan, ktorý sa vracia do Košíc. Opačným smerom prichádza na výmenu Rastislav Konečný (25).

Na hosťovanie do prvoligovej Detvy odíde na základe rozhodnutia klubu obranca Michal Styk.  Američan Andrew Hamburg neobstál na mesačnej skúške. Vedenie HC ’05 rozviazalo zmluvu s útočníkom Dominikom Hegyim.

V najvyššej hokejovej súťaži bude teraz nasledovať prestávka, po ktorej sa 28. decembra, predstavia banskobystrickí hokejisti v Nitre a 30. decembra ešte privítajú na domácom ľade o 17.30 h Martin.