Po prehratom zápase v Poprade, v ktorom banskobystrickí hokejisti viedli rozdielom troch gólov, sa zverenci Vladimíra Országha predstavili v šlágri kola pred televíznymi kamerami v súboji s Košicami. V nedeľu však barani ťahali od začiatku za kratší koniec a otvorene sa hovorí o radikálnych zmenách v kádri.

HC ’05 B. Bystrica – HC Košice 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Góly: 48. White, 51. Handlovský – 2. Jenčík, 10. Bicek, 26. Štrbák, 36. Jenčík. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1 152 divákov.

HC ’05 B. Bystrica: Kalemba – Saracino, Martin, Bambúch, Macháček, Meland, Rosandič – White, Hudec, Handlovský – Macík, Heizer, Kadura – Matúš Chovan, Zigo, Bendík – Hamburg, Hegyi, Petro.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, Banská Bystrica, 15.12.2013HC Košice: Riečický – Klouček, Macejko, Deyl, Štrbák, Cebák, Šeda, Kolba, Takáč – Bicek, Marcinko, Sojčík – Spilar, Bartoš, Jenčík – Hinďoš, Hrnka, Jokeľ – Matis, Češík, Konečný.

Jednoznačný líder extraligovej tabuľky sa pod Uprínom ujal vedenia už v druhej minúte, keď sa po prihrávke Bartoša presadil presnou strelou Jenčík. Odpoveď domácich mohla prísť z hokejky Whitea o dve minúty neskôr. Po strele Bendíka zo siedmej minúty sa dokonca rozozvučala konštrukcia košickej svätyne. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ sa potvrdilo o niekoľko momentov neskôr, keď sa v skrumáži pred domácim gólmanom Kalembom najlepšie zorientoval Bicek.

Strelec druhého košického gólu bol strojcom peknej akcie na začiatku druhého dejstva, keď jeho prihrávka našla voľného Marcinka, ktorý sa však gólovo nepresadil. Na rozdiel troch gólov v prospech lídra tabuľky tak zvýšil bombou od modrej čiary až skúsený obranca Štrbák. Keď päť minút pred koncom druhej tretiny pridal svoj druhý gól v stretnutí Jenčík, pod Urpínom bolo o víťazovi stretnutia rozhodnuté.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, Banská Bystrica, 15.12.2013V poslednej časti hry sa Banskobystričanom ešte podarilo zdramatizovať stretnutie, keď sa najprv v oslabení podarilo znížiť Whiteovi . Presilovku o dvoch hráčov využil na zníženie stavu na 2:4 Handlovský. Ďalšiu príležitosť na strelenie kontaktného gólu v podobe presilovej hry piatich proti trom už ale barani nevyužili a rovnako im nepomohlo ani odvolanie brankára Kalembu v závere stretnutia. Banská Bystrica tak svoju negatívnu sériu prehier predĺžila o ďalší zápas.

V lige bude nasledovať prestávka, po ktorej sa 28. decembra, predstavia banskobystrickí hokejisti v Nitre a 30. decembra ešte privítajú na domácom ľade o 17.30 h Martin. Dovtedy dôjde v zostave banskobystrických hokejistov k viacerým zmenám.