Primátor mesta Ján Nosko spolu s rektorom Univerzity Mateja Bela Vladimírom Hiadlovským odovzdali v stredu 21. decembra spoločný výťažok z charitatívneho primátorského a univerzitného punču.

mesto-bb-4V utorok 13. decembra ponúkal rektor, vedenie univerzity a fakúlt na Námestí SNP univerzitný punč nielen študentom a zamestnancom, ale aj verejnosti. Podarilo sa im vyzbierať sumu 1 267,80 eur. Na primátorskom punči, ktorý sa uskutočnil v piatok 16. decembra prispeli Banskobystričania i návštevníci na dobrú vec a výsledkom bola suma 2085 eur. Primátor mesta a rektor Univerzity Mateja Bela sa pred predajom dohodli, že ten, kto vyzbiera menšiu sumu, doplatí k výťažku 200 eur z vlastného vrecka.

Rektor UMB Vladimír Hiadlovský stávku dodržal a výsledná suma z tohto charitatívneho podujatia je 3552,80 eur. Sumu 3552,80 eur prevzali dobrovoľníci Slovenského červeného kríža a bude použitá na vybavenie Humanitárnej jednotky v Banskej Bystrici.

„Táto jednotka slúži ako tylové zabezpečenie pre ostatné záchranné zložky v krízových situáciách. Zasahovali sme napríklad aj pri páde vrtuľníka na Strelníkoch či pri kalamitách na Donovaloch. Vďaka výťažku z charitatívneho punču bude do vybavenia zakúpená elektrocentrála, kúrenie, plynový horák či varnice,“ uviedla riaditeľka územného spolku Slovenského červeného kríža v Banskej Bystrici Zuzana Stanová. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí toto výnimočné podujatie podporili a pomohli tak dobrej veci.