Aj keď je víťaz základnej časti sezóny 2. SHbL – BB už dlhšie známy, stále je v lige o čo hrať. Do play-off postupuje všetkých šestnásť tímov a dvojice pre vyraďovaciu časť nie sú známe ani pred posledným kolom.

Jediný, kto pozná svojho súpera, je prvý celok ligy. MiB Zvolen sú aj po štrnástich kolách bez straty bodu. Ich osemfinálový súper Rangers zasa stále neokúsil chuť víťazstva. Poslednú možnosť na vylepšenie štatistík majú jazdci v nedeľu, no nič sa už nezmení na tom, že do vyraďovacej časti pôjdu z posledného miesta. V uplynulom kole dostali Rangers deväťgólovú nádielku od Valaskej. Skvelým výkonom sa v tomto dueli blysli najmä sedembodový Peter Jerguš a päťbodový Peter Dvorský, ktorí sú aj na čele kanadského bodovania súťaže. Vďaka víťazstvu sa Wanderers Valaská bodovo dotiahla na druhý Springfield. Do súboja o vicemajstra sa môže zapojiť aj Eagle Sásova, ktorá stráca na spomínanú dvojicu jediný bod a navyše má zápas k dobru.

Medzi mužstvami od 9. pozície nižšie sú minimálne bodové rozdiely a postupová tajnička bude rozlúštená až v poslednom kole. Bruins, Barani, Foresters alebo Warriors môžu padnúť či postúpiť v tabuľke aj o tri miesta. Pred rozhodujúcimi nedeľnými súbojmi je teda všetko otvorené.

Výsledky 12. kola 1. SHbL – STRED 2011/2012:

HbK Cocra Radvaň – HbK Monkeys 5:4

HbK Damix Brezno – HbK Knights Banská Bystrica 4:0

HbK One Taxi Banská Bystrica – HbK Top-Point Extrem 7:4

TJ Kremnica Wolves – HbK Krupina 4:3

Bukovinka Zvolen – HbK Lavíny Žiar nad Hronom 4:0

HbK Zubři Banská Bystrica – HbK Plej Bojs 1:3

HbK Eagles Banská Bystrica – HbK Berserker Team 4:5 s.n.

Výsledky 14. kola 2. SHbL – BB 2011/2012:

HbK Radvaň Stars – HbK Barani 1:3

HbK PoDC Zvolen – HbK Foresters 3:1

HbK Eagle Sásová – Demons Hliník nad Hronom odl.

HbK Monarchs Zvolen – HbK Springfield 4:11

HbK Oskar – HbK MiB Zvolen 0:8

HbK Weber Tornádo – Viking Warriors 3:1

HbK Wanderers Valaská – HbK Rangers 9:4

HbK Staré Hory Bruins – HbK Horná Ves Sharks 1:4