Volejbalisti ŠVK Tatran Banská Bystrica – Slovenská Ľupča si v sobotu pripísali svoju druhú výhru v nováčikovskej sezóne v extralige. V súboji dvoch posledných celkov tabuľky porazili domáci tím trenčianskej Strednej športovej školy.

V prvom sete mali hostia jasne navrch, vyhrali ho 10-bodovým rozdielom. „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, keď sme si hneď v úvode prvého setu odvážnym a bojovným výkonom vytvorili 7-bodový náskok. Tento náskok nám pomohol dostať sa do našej hry,“ okomentoval hráč Tatrana Max Veselý.

Druhé dejstvo bolo najvyrovnanejšie. Stredoškoláci z Trenčína, ktorí spadajú pod Projekt RD Slovenskej volejbalovej federácie, pred samým záverom viedli tesne o jeden bod (21 – 20), ale koncovka druhého setu patrila Banskobystričanom.

Tretia časť bola spočiatku vyrovnaná, ale zverenci Martina Nemca potom bodík po bodíku navyšovali svoj náskok a dotiahli duel do víťazného konca. „V zápase proti Trenčínu sme nastúpili opäť v pozmenenej zostave, prvýkrát s Jakubom Uhrínom na smečiarskom poste, ktorý sa svojej úlohy chopil výborne. Podali sme veľmi koncentrovaný a kolektívny výkon s minimom chýb, ktorý znamenal jednoznačné víťazstvo. Z nepresností na súperovej strane sme vyťažili enormné množstvo bodov,“ zhodnotil tréner Tatrana.

Nemec sa síce v predchádzajúcom kole vrátil na palubovku v pozícii hráča, ale do súboja dvoch mladých kolektívov 39-ročný bývalý 150-násobný slovenský reprezentant nezasiahol. Ako nám však prezradil, nie je vylúčené, že si v ďalších stretnutiach zahrá.

Pre Tatran je to vôbec prvé víťazstvo bez straty setu v aktuálnom extraligovom ročníku. „Výsledok tohto zápasu a pripísanie si ďalších troch bodov bolo už len otázkou času. Napriek tomu, že oba tímy nastúpili v oslabených zostavách, sa nám podarilo dodržiavať taktiku a súpera sme porazili bez väčších ťažkostí. Sme radi a pripravujeme sa už na ďalší zápas,“ vyjadril sa pre BBonline.sk Alex Veselý, kapitán a hráč zápasu Tatrana.

„Som rád, že sme dodržovali veci, ktoré sme si povedali a nerobili sme veľa zbytočných chýb. Boli sme dôrazní na útoku a trestali súpera za ich chyby. Myslím si, že tento zápas bol iný kvôli tomu, že sme hrali jednoducho a bavili sa volejbalom. Dúfam, že si toto víťazstvo prenesieme aj domov, kde v sobotu privítame Nitru,“ dodal na záver Alexov brat Max.

Niké Extraliga muži – nadstavba o 5. až 8. miesto – 5. kolo – sobota 24.02.2024, 16.00 h – Trenčín

SŠŠ Trenčín-Projekt RD SVF – ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča 0:3 (-15, -22, -18)

Analýza bodov: Útoky: 28 – 34, esá: 2 – 9, bloky: 7 – 8, chyby súpera: 18 – 24. Rozhodovali: Kohút a Yurlov. Diváci: 30.

Zostava SŠŠ Trenčín a body: F. Makónyi 10, Kapina 3, Pijaček 5, Gábor 10, Janoško 4, Belička 1, liberá M. Makónyi a Fris (O. Hanúsek 2, Belas 2).
Tréner: M. Kardoš.

Zostava ŠVK Tatran a body: Záchenský 12, Baslár 4, Hlaváč 1, Uhrin 3, Badáň 10, A. Veselý 18, liberá M. Veselý a Sýkora (Matejčík 1, Urbančok 1, Priškin 1).
Tréner: M. Nemec.

Hráči zápasu: Matúš Makónyi (SŠŠ Trenčín-Projekt RD SVF) – Alex Veselý (ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča).

Nasledujúci zápas odohrajú volejbalisti ŠVK Tatran na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči. Na záver nadstavbovej časti privítajú v sobotu 2. marca o 19.00 h Nitru.