rockscapeČeský spevák a gitarista Vladimír Mišík bol začiatkom júna, pred koncertom v Prahe, náhle hospitalizovaný s pľúcnou embóliou. 67-ročná ikona českého rocku, tak musela odvolať niekoľko koncertov.

A to vrátane plánovaných úvodných vystúpení v rámci turné „ETC 40“ (1974 – 2014), oslavujúceho okrúhle výročie tejto legendárnej kapely, ktorú práve Mišík pred štyridsiatimi rokmi založil. Vladimír Mišík sa preslávil aj vďaka kapele Blue Effect, ktorú v roku 1968 založil spolu s Radimom Hladíkom.

Po nedávnom prepustení z nemocnice spevák ohlásil pokračovanie plánovaných koncertov, preto ho bude možné vidieť aj na jedinom letnom vystúpení na Slovensku, 26. júla na amfiteátri v Banskej Bystrici. Okrem Mišíka s kapelou ETC sa na festivale ROCKSCAPE 2014 od 24. do 26. júla predstavia aj ďalšie významné mená československej rockovej a alternatívnej scény, ako sú Citron, Buty, Michael Kocáb, Slobodná Európa, Ghymes, Oskar Rózsa s projektom Hrana, Chiki Liki Tu-A, alebo Korben Dallas.

Viac informácii sa dozviete na oficiálnej stránke festivalu. Vstupenky sú v predpredaji prostredníctvom portálu predpredaj.sk alebo v informačnom centre mesta v Radnici. V našom staršom článku si môžete pozrieť aj program festivalu Rockscape 2014.