Vydarený návrat na Sásovské ihrisko. Tak sa dá nazvať hokejbalový turnaj Sásová Cup 2017, v ktorom si uplynulú sobotu skrížilo hokejky šesť tímov a po veľmi dlhej dobe sa tak na ihrisko na Rudohorskej vrátil „domáci“ šport.

K zhliadnutiu boli od rána veľmi pekné a spravidla vyrovnané zápasy. Hneď na úvod bolo miernym prekvapením víťazstvo Serafins z Liptovskej Lúžnej nad domácim One Taxi najtesnejším pomerom 2:1. Žraloci z okolia Žiaru nad Hronom naopak ratovali remízu 3:3 proti domácim „Strateným talentom“ len pár sekúnd pred koncom. Sympatickým výkonom sa predvádzal tím Dredy v zastúpení chlapcov z obce Strelníky a okolia pod vedením kapitána Lea Turčana. Tím Serafínov prechádzal turnajom bez prehry, až v poslednom zápase, kedy už mali istotu finále, vysoko podľahli tímu Lost Talents 0:5, keď nedokázali ani raz prekonať brankára Sýkorku.

Tímu stratených talentov však napokon táto výhra na finále nestačila, pretože v poslednom zápase základnej časti potrebovali výhru Springfieldu nad One Taxi. Springfield zásluhou útočnej spolupráce Chudý – Kováč dokázal držať dlho stav 3:3, dokonca mohol ísť do vedenia, ale po Spodniakovej tyčke z protiútoku One Taxi dalo gól zásluhou Babica a tým si zabezpečili miestenku do finále.

V súboji o bronz nechýbali Žraloci, napriek nečakanej a vysokej porážke v poslednom zápase 1:7 s tímom Dredy, ktoré v tomto zápase excelovali a treba ich za výkon veľmi pochváliť. Napokon, všetky ostatné prehry tohto papierového outsidera s omnoho skúsenejšími tímami boli iba o jediný gól, okrem prehry so Springfieldom 0:4. Žraloci sa do súboja o bronz veľmi nadšene nehrnuli, no napriek tomu to boli práve oni, kto dokázal uchmatnúť posledný pohár. Fyzicky zdecimovaných Lost Talents porazili dvomi neskorými gólmi a po výhre 2:0. Po úvodnom zaváhaní si taxikári v každom ďalšom súboji viedli úspešne a to platilo aj o finále proti chlapcom z Liptova, kde jediným presným strelcom zápasu bol Nico Gašpar a zabezpečil tak výhru One Taxi na turnaji.

Výsledky základná časť:

Žraloci – HbK SPRINGFIELD 4:1
HbK ONE TAXI Banská Bystrica – Lost Talents 7:1
Hbk Dredy – Hbk SERAFINS Eagles 1:2
HbK ONE TAXI Banská Bystrica – Hbk SERAFINS Eagles 1:2
Lost Talents – Žraloci 3:3
HbK SPRINGFIELD – Hbk Dredy 4:0
HbK ONE TAXI Banská Bystrica – Žraloci 1:0
HbK SPRINGFIELD – Hbk SERAFINS Eagles 3:4
Lost Talents – Hbk Dredy 3:2
Hbk SERAFINS Eagles – Žraloci 4:0
HbK ONE TAXI Banská Bystrica – Hbk Dredy 7:0
Lost Talents – HbK SPRINGFIELD 3:1
Žraloci – Hbk Dredy 1:7
Hbk SERAFINS Eagles – Lost Talents 0:5
HbK SPRINGFIELD – HbK ONE TAXI Banská Bystrica 3:5

Tabuľka po základnej časti:

1. Hbk SERAFINS Eagles 5 4 0 1 12:10 +2 8
2. HbK ONE TAXI Banská Bystrica 5 4 0 1 21:6 +15 8
3. Lost Talents 5 3 1 1 15:13 +2 7
4. Žraloci 5 1 1 3 8:16 -8 3
5. HbK SPRINGFIELD 5 1 0 4 12:16 -4 2
6. Hbk Dredy 5 1 0 4 10:17 -7 2

o 3. miesto: Lost Talents – Žraloci 0:2
finále: Serafins Eagles – One taxi 0:1

Onedlho Banskobystrická hokejbalová únia chystá spustenie Sásovskej hokejbalovej ligy, čím sa definitívne na Sásovské ihrisko vráti ligový hokejbal.