Po mimoriadne úspešnom minuloročnom štarte Vinšpacírky klope na dvere jej druhý ročník. Prvá májová sobota tak na Námestie SNP opäť prinesie to najlepšie zo slovenského vinárstva a vinohradníctva.

Vinspacirka, Banska Bystrica, 31.5.2014Viac ako dvadsať slovenských vinárov

Organizátorom prvého ročníka vínnej cesty Vinšpacírka sa minulý rok podarilo dostať do centra mesta stovky ľudí a navyše, do hornatej oblasti Banskej Bystrice priniesť atmosféru viničových nížin. „Cechu nešlo o to urobiť z Banskej Bystrice vinársku oblasť, ale zorganizovať vinársku akciu, ktorá vráti život do centra mesta a priláka aj návštevníkov z iných miest. Oproti nultému ročníku sa nám tak podarilo zvýšiť návštevnosť až o 80 %,“ povedal predseda Cechu hostinských Andrej Patráš.

Za organizáciou podujatia stojí Cech hostinských aj tento rok. Degustovať sa bude na Námestí SNP a už teraz sa môžete tešiť na vína od viac ako dvadsiatich slovenských vinárov. Nalejú vám ich v deviatich prevádzkach cechu, v ktorých budú ochutnávky sústredené. Okrem lahodného vína, ktoré skutočne potečie potokom, sa budete môcť 2. mája tešiť aj na bohatý sprievodný a kultúrny program, kde vás skúsení someliéri zasvätia do tajov vína, vypočujete si zaujímavé koncerty a objavíte aj kus vínnej histórie, ktorú prinesie banskobystrická radnica. Atmosféra starobylého námestia a všade prítomný genius loci tajomného stredoveku v kombinácií s chutným vínom vás zaručene dostanú.

Trénujte už teraz

spacirkarta_smallOrganizátori pre všetkých milovníkov vína tento rok pripravili aj niekoľko prekvapení a noviniek. Jednou z nich je Špacírkarta. Aby ste sa totiž na veľkú vinšpacírkovú degustáciu mohli poctivo pripraviť, cech pre vás v zúčastnených prevádzkach prichystal sériu zaujímavých ochutnávok. Na Špacírkartu, ktorú nájdete v spomínaných prevádzkach, treba iba zbierať pečiatky z týchto ochutnávok a odmena vás neminie. Ak sa vám podarí navštíviť aspoň päť z nich (minimálne v dvoch prevádzkach), získate VIP pohár, s ktorým máte vstupenku za polovicu. Pohár budete môcť na Vinšpacírke používať miesto obyčajného a každému tak bude jasné, že tento degustátor už má čo – to za sebou a určite sa vyzná. VIP pohár vám navyše otvorí dvere k tým najlepším vínam na Vinšpacírke, pretože s ním získate od každého vinára za 1 BoBuľu špeciálnu VIP vzorku, ktorá bude určená len pre držiteľov týchto pohárov.