Počas najbližšieho víkendu môžeme v meste pod Urpínom očakávať premenlivú oblačnosť. Obloha bude spočiatku jasná, v sobotu od poludnia sa oblačnosť zväčší, no v nedeľu opäť ustúpi. V nedeľu treba počítať aj s miernymi dažďovými a snehovými prehánkami.

Počnúc piatkom až do soboty 18. decembra 15.00 h platí v banskobystrickom okrese výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, pričom podľa SHMÚ dosiahne vietor nad pásmom lesa priemernú rýchlosť 20 až 24 m/s, v nárazoch 30 až 37 m/s.

Piatok (17. 12.) bude aj naďalej slnečný a z jasnej až polojasnej oblohy pršať ani snežiť nebude. Mierne nás potrápi severný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 10 až 15 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najvyšších denných 4 do nočných 0 stupňov Celzia.

Sobota (18. 12.) bude spočiatku taktiež slnečná, no v druhej polovici dňa sa oblačnosť zväčší. Zo zamračenej oblohy však pršať ani snežiť podľa meteorologických modulov počas soboty nebude. Severný vietor môže v prvej polovici dňa fúkať v nárazoch rýchlosťou až 12 m/s. Teploty vzduchu z denných +2 až +4 v noci klesnú na -1 až -3 °C.

Nedeľa (19. 12.) sa bude niesť v znamení len malej oblačnosti, no aj z tej má v druhej polovici dňa prameniť dážď so snehom. Počas nedele nás už v Banskej Bystrici silnejší nárazový vietor nepotrápi. Oproti predošlým dňom sa mierne oteplí, keď sa teploty vzduchu cez deň vyšplhajú až na +6 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 0 až -2 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.