Posledný februárový víkend by podľa meteorologických modulov nemal v Banskej Bystrici sprevádzať úhrn zrážok. Zatiaľ čo v piatok môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť, cez víkend bude obloha jasná až polojasná.

Piatok (25. 2.) sa bude niesť v znamení ráno a popoludní zamračenej, predpoludním a večer vyjasnenej oblohy. Z nej by pršať ani snežiť počas tohto dňa nemalo. Výraznejšie zafúka okolo poludnia, kedy severozápadný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť až 8 m/s. Z denných +6 až +8 sa v noci ochladí na -2 až -4 °C.

Sobota (26. 2.) bude slnečná, pričom z prevažne jasnej oblohy pršať ani snežiť nebude. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +5 až +7 do nočných -2 až -4 stupňov Celzia.

Nedeľa (27. 2.) prinesie zväčša jasnú oblohu bez úhrnu dažďových či snehových zrážok. Severný až severozápadný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou 8 až 10 m/s. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +5 až +7, v noci klesnú na -3 až -5 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.