Najbližšie tri dni prinesú v meste pod Urpínom premenlivú oblačnosť, pričom zamračená bude najmä nedeľa, kedy môžeme očakávať aj úhrn zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať zväčša okolo nuly.

Piatok (4. 2.) bude dňom s premenlivou, okolo poludnia a večer veľkou oblačnosťou, no úhrn snehových či dažďových zrážok počas tohto dňa očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +2 do nočných -3 stupňov Celzia.

Sobota (5. 2.) prinesie vyjasnenie oblohy, na ktorej sa oblaky ukážu len ojedinele, z čoho môžu prameniť aj ojedinelé snehové či dažďové prehánky. Severozápadný vietor zafúka dopoludnia v nárazoch rýchlosťou okolo 8 m/s. Teploty vzduchu z denných +1 až +3 v noci klesnú k -4 °C. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na sobotu výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou, ktorej tvorba sa v banskobystrickom okrese očakáva ojedinele v ranných hodinách do 9.00 h. SHMÚ varuje aj pred vetrom na horách, ktorý má počas soboty dosiahnuť na hrebeňoch hôr v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s.

Nedeľa (6. 2.) zakončí prvý februárový týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy. Takmer počas celého dňa môžeme očakávať sneženie, ku ktorému sa má podľa meteorologických modulov pridať aj dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +2 až +4 do nočných 0 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.