Posledný januárový víkend prinesie v Banskej Bystrici prevažne veľkú oblačnosť, pričom počas nasledujúcich dní môžeme očakávať sneženie, ktoré bude sprevádzať aj dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať okolo nuly.

Piatok (28. 1.) bude aj naďalej zväčša zamračený, pričom počas celého dňa môžeme očakávať sneženie, ku ktorému sa má popoludní pridať aj dážď. Severozápadný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť 10 až 12 m/s. Teploty vzduchu z denných +1 až +3 v noci klesnú k -4 stupňom Celzia.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok aj výstrahu 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorba sa v banskobystrickom okrese očakáva lokálne a ojedinele. SHMÚ varuje aj pred vetrom na horách, ktorý v polohách nad 1 600 m dosiahne v okrese v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s.

Sobota (29. 1.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy, z ktorej má snežiť v druhej polovici dňa. V neskorých nočných hodinách môžeme očakávať aj dážď. Počas tohto dňa nás silnejší nárazový vietor nepotrápi. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 0 až +2 do nočných -2 až -4 °C.

Nedeľa (30. 1.) prinesie premenlivú, no stále prevažne veľkú oblačnosť. S ňou bude súvisieť aj celodenný úhrn zrážok, či už dažďových, ale aj snehových. Potrápi nás aj silnejší severozápadný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 13 až 15 m/s. Z denných +1 až +3 sa v noci ochladí na -2 až -4 stupne Celzia.

SHMÚ vydal na nedeľu aj výstrahu 1. stupňa pred vetrom v banskobystrickom okrese, kde môže vietor miestami dosiahnuť nárazovú rýchlosť 18 až 23 m/s. Zároveň bude počas tohto dňa platiť aj výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne miestami nad pásmom lesa v nárazoch rýchlosť 38 až 44 m/s.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.