Zatiaľ čo počas piatka a soboty bude obloha nad Banskou Bystricou jasná až polojasná, v nedeľu môžeme očakávať premenlivú až veľkú oblačnosť. Výdatnejší úhrn zrážok sa podľa meteorologických modulov nepredpokladá.

V banskobystrickom okrese platí až do sobotného rána (15. 1.) výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý podľa SHMÚ dosiahne miestami nad pásmom lesa v nárazoch rýchlosť 38 až 44 m/s.

Piatok (14. 1.) prinesie po hmlistom ráne vyjasnenie oblohy. Oblačnosť sa zväčší vo večerných hodinách, pričom neskoro večer môže aj mierne snežiť. V druhej polovici dňa treba počítať so silnejším severným vetrom, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 8 až 10 m/s. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na 4 °C. V noci sa ochladí na -2 stupne Celzia.

Sobota (15. 1.) bude prevažne slnečná, pričom z jasnej až polojasnej oblohy počas tohto dňa snežiť nebude. Severný vietor dosiahne popoludní v nárazoch rýchlosť 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +2 až +4 do nočných -4 až -6 °C.

Nedeľa (16. 1.) zakončí týždeň v znamení spočiatku premenlivej, v druhej polovici dňa už zväčšenej oblačnosti, z ktorej však sneženie ani dážď prameniť nemá. Počas tohto dňa nás už v meste pod Urpínom silnejší nárazový vietor nepotrápi. Teploty vzduchu z denných +1 až +3 v noci klesnú na -2 až -4 stupne Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.