Prší. A v meste pod Urpínom bude pršať aj naďalej. Hoci v sobotu prestane, v nedeľu má opäť začať. Do sobotňajšieho poludnia platí v banskobystrickom okrese aj výstraha prvého stupňa pred dažďom.

Zároveň si musíme dať pozor aj na silný vietor na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj pre okres Banská Bystrica výstrahu 1. stupňa, ktorá bude platiť od piatkového do sobotňajšieho popoludnia.

Piatok (23. 2.) začal s dažďom a zo zamračenej oblohy má pršať až do soboty. Teploty vzduchu cez deň vystúpia na +7 až +9 °C, po zotmení poklesnú len o pár stupňov.

Sobota (24. 2.) prinesie spočiatku pretrvávajúci dážď, ktorý má ustúpiť okolo poludnia. Obloha sa však nevyjasní, oblačno bude aj v druhej polovici dňa. Z maximálnych denných +8 až +10 sa večer ochladí na +6 až +4 stupne Celzia.

Nedeľa (25. 2.) má byť v Bystrici zamračená. Podľa predbežnej predpovede sa má rozpršať v popoludňajších hodinách. Teploty vzduchu sa z ranných +4 až +2 počas dňa vyšplhajú na +9 až +11 °C. Večer sa ochladí na +5 až +3 stupne Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.