Uplynulý víkend priniesol 8. kolo nižších futbalových súťaží. Prinášame Vám kompletný sumár s fotogalériou zo stretnutia Tajov – Horné Pršany, v ktorom padlo až 16 gólov.

Dukla zaváhala, Podbrezová s treťou výhrou v rade

Dukla išla proti Liptovskému Mikulášu do vedenia už v 8. minúte, keď premenil pokutový kop Miladin Vujošević. Hostia odpovedali v 15. minúte gólom Bartoša, no domáci si vedenie prinavrátili zásluhou Frimmela a po presných zásahoch Vujoševića a Polievku vyhrávali v 24. minúte už 4:1. Liptáci sa ale nevzdali, nakopol ich vlastný gól Prikryla a do prestávky znížili na 4:3, keď sa presadil Voško. Skvelý comeback zavŕšil v 77. minúte Krčík a body sa tak napokon delili.

Podbrezová otvorila skóre proti rezerve Žiliny v 33. minúte, keď po rohovom kope presne hlavičkoval Pajer. Druhý polčas už bol jasne v réžii domácich. Na 2:0 zvyšoval z dorážky Bakaľa a tretí gól železiarov pridal strelou z pravej strany šestnástky Kováčik. V závere zápasu ešte prikrášlili výsledok Micovčák s Breznaníkom a Podbrezová vyhrala presvedčivo 5:0.

Líder remizoval, Kováčová opäť vyhrala

Líder III. ligy z Rakytoviec privítal v rámci 8. kola Žarnovicu, proti ktorej ale úlohu favorita nepotvrdil. Po bezgólovom prvom polčase sa diváci dočkali korenia futbalu až v tom druhom a všetko podstatné sa udialo v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd. Skóre otváral v 53. minúte hosťujúci Miroslav Tóth, ktorý využil zaváhanie Rakytoviec a presne vystrelil k ľavej žrdi. Domáci okamžite vyrovnali po tom, čo brankár Dovec neskrotil Greškovu strelu a strieľajúci hráč dostal odrazenú loptu za bránkovú čiaru. Zápas sa tak skončil zaslúženou remízou 1:1.

Zvolen prehrával doma s Krásnom nad Kysucou po prvej 45-minútovke 0:1, keď už v 4. minúte otváral skóre Koleno. Domáci tak prakticky od začiatku zápasu museli doťahovať manko a vyrovnať sa im predsa len podarilo, keď v 70. minúte trafil odrazenú loptu do siete fantastickým volejom spoza pokutového územia Samuel Telúch, ktorý tak zariadil domácim aspoň bod. Kováčová nadviazala na výhru v Liptovskej Štiavnici doma proti Lučencu, ktorý zdolala 3:2. Hrdinom domácich sa stal Erik Hric, ktorý strelil hetrik, pričom dva góly vsietil z bieleho bodu.

Badín si poradil s Detvou, Šalková vyhrala v Tisovci

Badín si chcel proti Detve pripísať štvrtú výhru v rade, k čomu sa jeho hráči výrazne priblížili už v prvom polčase. Domáci otvorili skóre už v 10. minúte, keď Denis Urgela pretavil na gól skvelú loptu za obranu súpera. V 18. minúte zdvojnásobil vedenie Badína Erik Hudec, ktorý ťažil z Rácovej prihrávky pred odkrytú bránu. Domáci odchovanec Hudec zvyšoval aj na 3:0, keď v 36. minúte vystrelil spoza šestnástky a loptu trafil nádherne pod brvno. V druhom polčase už gól nepadol a Badín si tak s prehľadom pripísal ďalšie tri body.

Rovnakým výsledkom vyhrali aj stále stopercentné Podkonice, ktoré tentokrát na domácej pôde privítali Hajnáčku. O góly domácich sa postarali Martin Sedliak, Ján Kostúrik a Matej Baliak. Šalková viedla v Tisovci po prvom dejstve 0:2 vďaka gólom Chovanca a Lašúta. V 71. minúte síce znížil na 1:2 domáci Prečuch, ale hostia si už tesné vedenie postrážili a vďaka výhre sa udržali na štvrtom mieste. Partizán Čierny Balog uspel na pôde Hriňovej, keď v prvom polčase premenil penaltu Mózer a v 64. minúte pridal druhý gól hostí Auxt.

Selce zvládli šláger kola, Sásová remizovala

O šláger 8. kola sa v V. lige postarali prvé dva tímy tabuľky. Selce vyhrali v Banskej Štiavnici, o čom rozhodla situácia zo 72. minúty, v ktorej po centri z ľavej strany zakončoval presne Miroslav Debnár. Sásová si doma proti Hontianskym Nemciam nepripísala tretiu výhru v rade. Skóre sa po prvýkrát menilo až po vyše hodine hry, keď poslal hostí do vedenia z bieleho bodu Sudimák. Domáci odpovedali už zakrátko a autorom vyrovnávajúceho gólu sa stal Juraj Veselovský, pričom výsledkom 1:1 sa zápas aj skončil. Hrochoť doma nedala šancu poslednému Prenčovu, Jakub neuspel na ihrisku silného Brezna a Bacúch uštedril Lieskovcu kanára.

V súboji druhého s prvým úspela Slovenská Ľupča

Aj v I. triede proti sebe cez víkend nastúpili prvé dve mužstvá tabuľky, keď si domáci Tatran Čierny Balog brúsil zuby na zatiaľ stopercentnú Slovenskú Ľupču. Podobne ako v šlágri V. ligy, aj tu rozhodol o víťazovi jediný gól a o ten sa postarala mierne favorizovaná Slovenská Ľupča, keď sa už v 14. minúte presadil Peter Lakomčík. Na tretiu priečku sa posunuli Strelníky, ktoré si v Brusne udržali čisté konto a vďaka gólom Majera a Filadelfiho vyhrali. Mrzieť ich tak nemusel ani nepremenený pokutový kop v podaní Tajboša zo 4. minúty.

Tajov si schuti zastrieľal, Malachov a Baláže si body rozdelili

Nevídaný počin sa podaril hráčom Tajova, ktorí doma privítali pomerne rozbehnutý tím Horných Pršian, ktorý ale v nedeľu zrejme nemal svoj deň. Góly padali v takej intenzite, že nebyť výsledkovej tabule, diváci by možno ani nestíhali počítať presné zásahy domácich. Tí viedli po prvom polčase už 9:0 a nezastavili sa ani v druhej 45-minútovke, v ktorej pridali ďalších 5 kúskov. Až 5 gólov si na svoje konto pripísal Filip Samson, Bohuš Balšianok sa zaskvel hetrikom. Za hostí sa presadil len Branislav Krajčír, ktorý skóroval dvakrát. Malachov doma trochu prekvapivo len remizoval s rezervou Seliec, líder z Ľubietovej si doma postrážil tri body proti Michalovej a Riečka zvíťazila na ihrisku Pohronskej Polhory.