Moderná slovenská kinematografia priniesla na plátna kín film, ktorý sa oplatí vidieť. Tvorcovia zvládli technickú stránku, herci umeleckú a scenáristi a zároveň autori knihy Kandidát dodali príbeh, ktorý má veľký potenciál zaujať.

Premiera filmu Kandidat, Cinemax, Banska Bystrica, 10.10.2013Štylizovaný cynický thriller s prvkami čiernej komédie na motívy knihy Kandidát – Denníky z odpočúvania od Maroša Hečka a Michala Havrana. Tak v skratke opisujú nový slovenský film jeho autori. Michal Havran, spolu s hercami Marekom Majeským, Jánom Jackuliakom a herečkami vedľajších úloh Katarínou Kurečkovou a Luciou Jaroškovou navštívili banskobystrické multikino Cinemax. To vo štvrtok podvečer pre svojich divákov pripravilo špeciálnu premiéru tohto filmu, ktorej predchádzala práve autogramiáda spomenutých osobností. Jej atmosféru zachytáva naše video a fotogaléria.

Dej samotného filmu je situovaný na Slovensku, kde prebieha kampaň na prezidenta republiky. Adam Lambert, reklamný mág a bonviván je prinútený silnou finančno-politickou skupinou urobiť kampaň na nezávislého kandidáta z ľudu Petra Potôňa. Jeho nervy sú však po zvláštnom rozchode s manželkou, ktorý si Lambert nechce stále priznať, v dezolátnom stave a na stretnutí šéfov agentúr v reklamnom klube sa staví o celý svoj majetok, že z neznámeho Petra Potôňa urobí prezidenta. Čo je ochotný pre túto stávku urobiť, je hlavnou príbehovou líniou filmu. Ten je od štvrtka premietaný aj v banskobystrickom multikine.

[youtube fdq24WQ1fl0 640 390]

Tip: Hrajte s portálom BBonline.sk o knihu Kandidát…