Minulý týždeň priniesol okrem tradičných víkendových kôl aj predohrávané zápasy. Na jednom stretnutí, konkrétne Selce – Jasenie, sme sa boli pozrieť aj objektívom kamery.

DOXXbet liga – západ – 6. kolo

V 6. kole západnej časti druhej najvyššej futbalovej súťaže sa mimoriadne darilo domácim tímom. Senec hostil v piatkovom stretnutí Pohronie, ale nebol príliš dobrým hostiteľom. Po polčase viedol Senec už 2:0 gólmi Petra Polgára a Jesusa Konnsimbala. Druhá polovica zápasu nadedila ďalšie dva presné zásahy do brány Jána Maleca, o ktoré sa postarali Hlavatovič s Winklerom. Tie znamenali najvyššiu prehru Pohronia v tejto sezóne, a preto kleslo zo siedmej na deviatu pozíciu. Rovnakým výsledkom uspela aj prebúdzajúca sa Nitra v domácom súboji so Šamorínom. Novým lídrom je B-čko MŠK Žiliny. To zariadilo prvú prehru Skalice, a práve ju vystriedalo na čele. Poslednému Novému Mestu nad Váhom sa nepodarilo prekvapiť v Seredi a s jediným bodom sa topí na dne tabuľky.

DOXXbet liga – východ – 6. kolo

Vo východnej časti DOXXbet ligy sa na popredných miestach nezmenilo nič. Naďalej kraľuje o skóre pred Michalovcami zvolenská Lokomotíva. V Michalovciach v derby o vedúcu pozíciu sa totiž zrodila bezgólová remíza. Z posledného miesta sa chcel vyškriabať Dolný Kubín, ktorý privítal Trebišov. O troch bodoch rozhodli až v druhom polčase Mikuláš Bumbera skórujúci v 54. minúte a Michal Drengubiak, ktorý premenil v 72. minúte pokutový kop a Dolnokubínčania si už druhé čisté konto v doterajšom priebehu súťaže udržali. Na poslednom mieste sa ocitla Moldava nad Bodvou po tesnej prehre na Liptove.

III. liga – 14. kolo – predohrávka

Piatková predohrávka 14. kola priniesla gólové hody v Kremničke. V prvej polovici prvého polčasu najprv poslal Bytču do vedenia Patrik Šichman, o pár sekúnd už ale bolo vyrovnané zásluhou Reného Kočana. O ďalšie dve minúty sa skóre menilo po tretíkrát, pretože hosťom prinavrátil vedenie Tomáš Šimček. Do polčasovej prestávky však ešte Kremnička opäť dokázala vyrovnať, v 34. minúte sa trafil Michal Kamenský. Netradičný vývoj zápasu pokračoval aj v jeho druhej časti. Už v jej úvode tretíkrát poslal do vedenia Bytču Juraj Mráz. Na ďalší gól sa čakalo až do 83-tej minúty a na radosť trénera Norberta Juračku ho vsietili jeho zverenci, konkrétne Jakub Tóth. Dokonalý obrat zavŕšil Jakub Herich v záverečnej 90-tej minúte a Bytča napriek tomu, že trikrát vyhrávala, odchádzala z Kremničky naprázdno. Prvý raz chceli konečne zvíťaziť aj Rakytovce, no podobný zámer mal aj jej súper z Čadce. Lepšie vstúpili do zápasu raky, od 26-tej minúty vyhrávali gólom Petra Murína, nepríjemným gólom do šatne ale dokázal vyrovnať Juraj Kubišta. Od 57-mej minúty hrali Rakytovce bez vylúčeného Mateja Považanca, no napriek tomu strhol vedenie na ich stranu v 79. minúte dvojgólový hrdina zápasu Murín. V 85-tej minúte sa sily na trávniku vyrovnali po vylúčení Andreja Kullu a raky si už prvé tri body postrážili. B-tím Pohronia nestačil na Kalinovo. O jeho jediný gól sa postaral Dušan Bosák v 22. minúte, keď vyrovnával na 1:1. Vzápätí ale Kalinovo zobralo opraty zápasu do svojich rúk. Na vrchu tabuľky zvádzali boj o prvé miesto Makov a Teplička and Váhom a zrodila sa prvá prehra Makova v tomto ročníku.

III. liga – 5. kolo

Tímy z banskobystrického regiónu – Rakytovce aj Kremnička chceli nadviazať na predohrávkové úspešné ťaženia. Do cesty sa zverencom Norberta Juračku ale postavil kvalitnejší súper než tomu bolo v piatok. V 10. minúte to potvrdil hráč Liptovského Hrádku Michal Babic, no Kremnička prehrávala len do 24. minúty. Vtedy vyrovnával Lukáš Laksik a o štyri minúty už domáci viedli po presnom zásahu ďalšieho Lukáša – Ševčíka. Po polhodine hry, po vylúčení Kamenského a na druhej strane strelca úvodného gólu Michala Babica, sa hralo 10 na 10. V úvode druhého polčasu pomohol zvýšiť vedenie Kremničky vlastným gólom Ľuboš Borek. V 82. minúte síce ešte vykresal iskierku nádeje pre tím z Liptova Richard Šupej, avšak Kremnička dokázala podobne ako v piatok udržať tesný náskok a zvíťazila druhýkrát po sebe. Opäť bodovali aj Rakytovce, ktoré cestovali do Brusna. V 13-tej minúte ale domáci vyhrávali, keď prekonal brankára Mráza Miroslav Sokol. V 35-tej minúte Daniel Kohút a v 64. minúte Maroš Fojtík z penalty zariadili rakom vedenie. O minútu ale vyrovnával Peter Szczepaniak, ako sa neskôr ukázalo, na konečných 2:2, čo je typický výsledok pre remízového kráľa ligy, ktorým je Brusno – Ondrej. Do tretice sa darilo aj Pohroniu, o ktorého najtesnejšom triumfe rozhodol v 43. minúte Michal Páleník.

Do bojov o vedúcu pozíciu má čo to povedať aj Martin, ktorý v predohrávke rozbil Lučenec 5:0 a teraz si poradil so silnou Tepličkou nad Váhom. Na čelo tabuľky sa avšak vrátil Makov, keď nezaváhal v Krásne and Kysucou. Opačné starosti má s jediným bodom na konte posledná Čadca.

IV. liga – juh – 5. kolo

5. kolo štvrtej ligy bolo až na dve výnimky mimoriadne úrodné na góly. Prekvapenie sa zrodilo vo Fiľakove, kde padlo deväť gólov. Fiľakovo zaznamenalo vôbec svoju prvú výhru a to prekvapujúco vysokú, navyše so súperom, ktorý nemal až doteraz na svojom konte žiadnu porážku. Najproduktívnejším tímom súťaže je s 18-timi strelenými gólmi rezerva Podbrezovej. Deväť z nich však strelila v jedinom stretnutí, v ktorom v nedeľu roztrhala v zuboch remízového kráľa – podlavicko-badínske Jupie. Jeho jediný presný zásah zaznamenal Ľubomír Willwéber, keď znižoval v úvode druhej 45-minútovky na 1:4. Na strane Podbrezovej sa blysol štyrmi gólmi v priebehu 49-tich minút Štefan Gerec, hetrik sa podaril Adamovi Petríkovi a po góle pridal Matej Kochan a Milan Harvilko. Podbrezovej patrí druhá priečka za vedúcou Detvou, ktorá sa ako jediný celok môže pýšiť tým, že ešte neprehrala. Nedarí sa Kováčovej, ktorá je predposledná. Rovnakým výsledkom 4:0 prehralo aj B-čko zvolenskej Lokomotívy vo Vinici, ktoré ešte neokúsilo chuť víťazstva. Posledný je stále Divín, aj keď uchmatol cenný bod za bezgólovú remízu s Revúcou.

V. liga – skupina C – 5. kolo

V derby 5. kola na seba narazili Sásová so Šalkovou, pričom na tretiu Šalkovú strácala Sásová len bod. Gólu sa dočkalo 300 divákov na sásovskom ihrisku až v závere prvého polčasu. Jeho autorom bol Dušan Vidiečan a jeho klasický gól do šatne zo 43. minúty znamenal tesný náskok Sásovej. Ten si dokázali domáci postrážiť, ba dokonca aj zveľadiť ho. Konkrétne to bol Michal Smekal, ktorý v 85-tej minúte zariadil víťazstvo Sásovej 2:0. Po tomto výsledku si Sásová so Šalkovou vymenili pozície v tabuľke. Jupie prehralo v debakli kola na Hrochoti vysoko 0:4 a pripísalo si prehru podobne ako pred týždňom v súboji s Čiernym Balogom. Ešte len druhý bod si do tabuľky pripísala Slovenská Ľupča za remízu v Čiernom Balogu. O to, že Ľupča si odnesie aspoň bod, rozhodol v 81. minúte Juraj Francisty. Na spodku tabuľky bez zisku bodu je Voznica, na opačnom konci tabuľky dominuje bez jediného zaváhania Medzibrod.

I. trieda 5. kolo

V nedeľňajších súbojoch zaváhal vedúci Jakub vo Valaskej, čo využilo Braväcovo, ktoré sa po povinnej výhre nad posledným Hroncom vyšvihlo na prvé miesto. Selce sa posunuli z 3. miesta na piate, po tom ako deklasovali Jasenie. O dva zo šiestich gólov sa kuriózne postarali hráči Jasenia – Patrik Trnka a Matúš Lupták, ktorí si dali vlastné góly. Za Selce skóroval dvakrát Vladimír Túry, gól pridal aj Miroslav Mořingl a Ján Gajdoš. Video z tohto zápasu nájdete na konci článku. B-tímu Brusna – Ondreja sa nepodarilo ani na piaty pokus bodovať naplno, bod zachraňoval v 62. minúte vyrovnávajúci Peter Kajda.

II. trieda sk. A 14. kolo – predohrávka

Futbal - SK Zornicka Riecka - TJ ISkra Horne Prsany - 29.08.2014 - RieckaV piatok sa predohrávalo tak ako v III. lige aj v druhej triede v skupine A. Trápiace sa Selce B dokázali uspieť doma s Dúbravicou a to výrazným spôsobom. Znamenalo to pre ne druhú výhru v sezóne. Domácich mohol motivovať k výhre v 15. minúte vlastným gólom Andrej Pančík. Za rezervu Seliec sa presadili postupne Michal Čunderlík, Richard Kopic, Peter Vajda a Ján Rusko. Ešte väčším rozdielom sa skončil zápas Riečky s Hornými Pršanmi. Report a fotogalériu z tohto zápasu nájdete tu. V súboji tabuľkových susedov medzi Mičinou a Hiadeľom sa zrodilo tesné víťazstvo domáceho tímu. Harmanec bojujúci o popredné priečky nedal šancu Ľubietovej, ktorá naposledy prehrala 0:6 doma s Riečkou a teraz opäť nedokázala skórovať.

II. trieda sk. A – 5. kolo

Oddýchnutá rezerva Šalkovej, ktorá v piatok nepredohrávala 14. kolo, privítala Staré Hory. Tie vyhrávali od 23. minúty gólom Vladimíra Lovása. V 29. minúte zrovnal stav stretnutia Tomáš Tuček a v 57. minúte už Šalková vyhrávala po presnom zásahu Pavla Dobríka. Kozmeticky ešte upravili výsledok Jozef Paršo a dvojgólový Tuček. Suverénne Králiky nezaváhali v Selciach, kde už po polčase vyhrávali 3:0 a bolo rozhodnuté. O góly tímu valcujúceho súperov sa pričinili Tomáš Handzuš, Ján Brašeň, Róbert Valuška, Michal Vodecký a dva góly si pripísal na svoje konto Marek Holmík. Čestný zásah Seliec zaznamenal Peter Vajda. Králiky sa nachádzajú síce na druhom mieste za Harmancom, ktorý zvládol zápas v Malachove, ale majú voči nemu až dva zápasy k dobru. Ľubietová nestrelila gól už v treťom dueli po sebe, tentoraz podľahla Mičinej a dokopy inkasovala už 27 gólov, čo je najviac zo všetkých tímov. Savon hostil ašpiranta na prvenstvo – Tajov. Savon mal dobrý vstup do zápasu, v 16. minúte viedol zásluhou Šimona Bútoru. Tajov ale potvrdil svoju kvalitu a dokázal vyrovnať, v 75. minúte uspel Richard Zmajkovič. V závere navyše dokonal dokonalý obrat Radovan Galát, a tak ukradol Savonu bod spred nosa.

14. logoTJ Iskra Horné Pršany 5 1 0 4 12 : 21 3
15. logoŠK Sokol FO Staré Hory 6 1 2 3 11 : 17 5(-3)

II. trieda sk. B – 3. kolo

V B-skupine druhej triedy sa už začína kryštalizovať sila jednotlivých tímov. Fackovacím panákom je Sihla, čo potvrdila tentokrát v Pohorelej. Bez straty bodu je vedúca Michalová, ktorá rozhodla o triumfe nad Pohronskou Polhorou až v druhom polčase. Neporazená zostáva aj Polomka, ktorá remizovala so Šumiacom.

Pohorelá – Sihla 4:0
Polomka – Šumiac 1:1
Michalová – Pohronská Polhora 2:0
Heľpa – Beňuš 3:2

1. TJ Slovan Michalová 3 3 0 0 9 : 0 9
2. ŠK Heľpa 3 3 0 0 10 : 4 9
3. logoTJ Tatran Polomka 3 2 1 0 7 : 1 7
4. TJ Partizán Dolná Lehota 2 2 0 0 8 : 4 6