Sviatok – nesviatok, futbal sa hrá aj tak. V piatok 29. augusta odohrali predohrávku 14. kola II. Triedy skupiny A ŠK Zornička Riečka a TJ Iskra Horné Pršany.

ŠK Zornička Riečka – TJ Iskra Horné Pršany 6:1 (3:0)

Góly: Maďar 2 (prvý 11m), Necpal 2, Šírka, Krahulec – Trizna ml. ŽK: Krahulec (Riečka). Zápas sledovalo v Riečke 70 divákov.

Zostava ŠK Zornička Riečka: Babušák – Sásik, Solivajs, Nesteš, Šírka, Náčin, Maďar, Petráň (65. Srnka), Šimiak, Šimčík, Krahulec (70. Necpal)

Zostava TJ Iskra Horné Pršany: Krnáč – Trizna, Orovčík, Balon, Liďák, Kapusta, Saksa, Trizna ml., J. Snopko, P. Snopko, Vajda

Futbal - SK Zornicka Riecka - TJ ISkra Horne Prsany - 29.08.2014 - RieckaDomáca Riečka ani hosťujúce Horné Pršany nevstúpili do sezóny tou správnou nohou a práve v tomto stretnutí sa mohli obidve mužstvá naštartovať. Lepší vstup do zápasu mala domáca Zornička, keď v 14. minúte dostala možnosť pokutového kopu po faule na Šimiaka. Ten bez problémov premenil Roman Maďar a poslal Riečku do vedenia. V nasledujúcich pasážach hry mali obidve mužstvá dobré príležitosti na strelenie gólu, no na jednej či druhej strane zostali nepremenené. To zmenil až domáci kapitán Ivan Šírka, ktorý sa presadil z rohového kopu – 2:0. Aby toho nebolo málo, už o pár minút neskôr skóroval aj Krahulec, ktorý využil peknú prihrávku aktívneho Šimiaka a stanovil tak stav prvého polčasu na 3:0.

Futbal - SK Zornicka Riecka - TJ ISkra Horne Prsany - 29.08.2014 - RieckaV druhom dejstve si domáci futbalisti udržiavali trojgólové vedenie a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Jeden z nich premenil Roman Maďar. Ten vystrelil k bližšej tyči gólmana Krnáča, ten nestihol zareagovať a domáci hráč mohol oslavovať svoj druhý presný zásah v zápase. V 70. minúte sa dostal na ihrisko aj Miroslav Necpal. Dvadsať minúť mu stačilo na vsietenie dvoch gólov, čím sa vyrovnal spoluhráčovi Maďarovi a zvýšil skóre už na 6:0 pre domácu Riečku. Čestného úspechu sa na záver dočkali aj hostia, keď po strate lopty v strede hracej plochy dostal ideálnu prihrávku do otvorenej obrany Zorničky Miroslav Trizna ml. a z ľavej strany prestrelil Babušáka, ktorému tak pokazil čisté konto. Zornička Riečka tak po vlažnom vstupe do sezóny nadviazala na minulú šesťgólovú výhru nad Ľubietovou a ďalším poltuctom tentokrát nedala šancu Horným Pršanom.