Nová sezóna populárnej “miniligy”, ktorá bude tentokrát pod hlavičkou BBZMF sa blíži. Momentálne prebieha registrácia mužstiev, ktorá trvá do 18. augusta. Súťaže malého futbalu čakajú v novom ročníku viaceré novinky.

Novovzniknutý Banskobystrický zväz malého futbalu postupne predstavil nové logo aj novú webovú stránku. “V krátkom čase sa nám podarilo vytvoriť nové logo, predstavili sme ho pred týždňom. Pred pár dňami sme v spolupráci so Slovenským zväzom malého futbalu spustili nový web www.bbzmf.sk, ktorý budeme postupne napĺňať. Nová stránka sa mi veľmi páči, je praktická, mužstvá a hráči tam budú mať podrobnejšie štatistiky, aké mali na našom starom webe. Aj pre nás je systémovo vyhovujúca a vieme si pridávať obsah, aký potrebujeme. Vytvorili sme aj Instagram a čo sa týka sociálnych sietí, chceme byť aktívni, aby sme prilákali predovšetkým mladých hráčov,” povedal na margo komunikačných kanálov Lukáš Berec, člen prípravného výboru BBZMF.

Prihlásiť sa môžu aj jednotlivci

Svoje mužstvo môžete do 18. augusta prihlásiť prostredníctvom formulára. Novinkou je aj prihlasovanie jednotlivcov, ktorí nemajú svoj tím, no chceli by hrávať malý futbal. Je to príležitosť pre jednotlivca, dvojicu či trojicu pripojiť sa k niektorému z mužstiev a na druhej strane môžu tímy s menším počtom hráčov touto formou doplniť súpisku. “Týmto chceme pomôcť hráčom, ktorí si nedokážu vytvoriť vlastné mužstvo, resp. sa prisťahovali do Banskej Bystrice a chcú hrať malý futbal. Budeme sa snažiť im nájsť vhodné mužstvo, prípadne sa z voľných hráčov môže vytvoriť nové. Týmto pomôžeme mužstvám, ktorým chýbajú hráči a potrebujú doplniť svoju súpisku,” povedal k tejto novinke Berec.

Propagačné video BBZMF:

Mužstvá budú hlasovať o zmenách a novinkách

Začiatok súťaží je naplánovaný na 4. a 5. septembra.  Ešte predtým sa uskutoční valné zhromaždenie, ktoré je na programe v piatok, 21. augusta o 18:00 h. Predmetom zhromaždenia budú voľby do orgánov BBZMF na pozície predsedu, členov výkonného výboru a kontrolóra. Mužstvá budú takisto hlasovať o pripravovaných novinkách, ako je napríklad zmena systému súťaží. Uvažuje sa o skrátení sezóny na pol roka, ktoré by umožňovalo rýchlejší postup ambicióznych mužstiev a takisto aj kvalitatívne vyrovnanie tímov v jednotlivých ligách. Jednou s atraktívnych noviniek by mohlo byť video, vďaka ktorému by si hráči aj diváci mohli pozrieť kľúčové momenty z jednotlivých zápasov.

“Veľmi dôležitá bude účasť na Valnom zhromaždení, aj týmto by som chcel vyzvať zástupcov mužstiev, aby si našli čas a prišli. Budú sa voliť kandidáti, ktorí budú najbližšie štyri roky vo vedení BBZMF. Netajím sa ambíciou na predsedu, máme s ďalšími kandidátmi do výkonného výboru vízie, chceme hlavne to, aby malý futbal v Banskej Bystrici napredoval. Na Valnom zhromaždení sa bude hlasovať aj o systéme súťaží, momentálne sa pri prihlásení vyjadrujú zástupcovia mužstiev, za aký systém sú a vyjadrujú aj názor na natáčanie videí. Zatiaľ je to veľmi tesné, uvidíme ako prebehne samotné hlasovanie 21. augusta.

Osobne by som bol rád za natáčanie videí, nakoľko aj pomocou nich sa môžu vidieť hráči aj diváci a v neposlednom rade nimi môžeme prilákať nových hráčov k malému futbalu.  Čo sa týka systému súťaží, tam je to zložitejšie. Každé mužstvo má iné preferencie pri hraní malého futbalu, v tomto budú určite rozdielne názory. Budeme však musieť nájsť konsenzus a rozhodnúť sa, aký bude systém na najbližšiu sezónu a aké bude smerovanie v tých ďalších,” povedal k valnému zhromaždeniu, na ktorom sa bude rozhodovať o podobe novej sezóny Lukáš Berec.

Aktuálne sa do súťaží malého futbalu v Banskej Bystrici prihlásilo 61 mužstiev a pôjde už o 39. ročník populárnej “miniligy”. O ďalších novinkách z diania v Banskobystrickom zväze malého futbalu vás budeme postupne informovať.