V utorok popoludní mal k žene nesúcej svoje dieťa pristúpiť medzi Europa SC a plavárňou muž, ktorý sa jej pokúsil vytrhnúť dieťa z náručia. Aj vďaka okoloidúcim sa mu to nepodarilo. Matka o prípade informovala na sociálnych sieťach a prípadom sa zaoberá aj polícia.

V súvislosti s obvinením dnes polície zverejnila aj video, na ktorom je muž, ktorého sa teraz polícia snaží v súvislosti s prípadom vypátrať.

— Video bolo po vypátraní osoby odstránené —

„Vďaka občanom, ktorí si všimli príspevok ženy, matky, ktorej sa mal včera neznámy muž pokúsiť vytrhnúť z náručia malé dieťa, sa polícia od prvej chvíle prípadom intenzívne zaoberá. Do týchto chvíľ však nemôžeme potvrdiť, či k niečomu takému naozaj došlo a keď tak za akých okolností. Preverujeme oznámenie ženy, ktorá uviedla, že včera krátko popoludní k nej mal pristúpiť neznámy muž a pokúsiť sa jej vziať dieťa, ktoré mala na rukách,“ informovala v stredu krajská polícia na Facebooku.

Polícia prosí verejnosť o pomoc pri stotožnení muža a svedkov udalosti o poskytnutie akýchkoľvek informácií o prípade.

V súvislosti s prípadom polícia vyzýva, aby obete akéhokoľvek protiprávneho konania neváhali a okamžite kontaktovali políciu. Nie tak, ako v tomto prípade, až na sociálnych sieťach niekoľko hodín po udalosti. Okamžitým kontaktovaním polície je možné výrazne zvýšiť šancu na vypátranie páchateľa.

Aktualizácia 10.10.2019 o 14.10 h: Polícii sa muža na zázname podarilo stotožniť. „V prípade prebiehajú ďalšie procesné úkony. Z doteraz zistených skutočností sa nepotvrdilo, že by mal muž záujem uniesť dieťa. Samozrejme žiadnym spôsobom nespochybňujeme pocity matky, ktorá sa o svoje dieťa bála,“ približuje polícia na Facebooku.