Základná časť sa skončila a začalo play off. Do neho zo siedmeho miesta postúpili aj banskobystrickí basketbalisti. Vo štvrťfinále vyzvali favorita z Komárna a v prvom dueli na palubovke súpera policajti naznačili, že pre druhý tím súťaže budú tvrdým orieškom.

MBK Rieker Komárno – ŠKP B. Bystrica 90:85 (28:29,20:21,31:17,11:18)

Zostava a body Komárno: Bilič 22, Wisseh 21, Kozlík 12, Jankovič 7, Alawoya 1 & 12 doskokov (Igrutinovic 16, Kratochvíl 10, Halada 1, Jurčina 0, Marchyn 0, Maslík 0, Stojanov 0)

Zostava a body Banská Bystrica: Žiak 22, Kosa 14, Berkis 13, Körner 10, Thompson 10 & 20 doskokov (Moliva 10, Munks III 4, Maree 2, Jurjević 0, Rhymes 0, Vojtek 0)

TH: 23/26 – 18/24, Trojky: 5 – 7, Fauly: 23 – 23

Basketbal - SKP Banska Bystrica vs. BC Prievidza - 11.02.2015 - Banska BystricaÚvod prvého štvrťfinálového zápasu patril domácemu Komárnu. Po 89-tich sekundách vyhrávali už 9:2 a s bystrickými basketbalistami to nevyzeralo ružovo, naopak domáci trafili do čierneho štyrikrát v rade. Následne im však zvlhol pušný prach a pre zmenu to začalo sypať policajtom, ktorým netrvalo dlho a dokázali vyrovnať. Ich súper im však nedovolil dostať sa do vedenia takmer počas celej prvej desaťminútovky, tri minúty pred koncom opäť vyhrával o sedem bodov. Vzápätí sa stalo presne to čo v úvode stretnutia, Bystričania sa dokonca dostali do vedenia 28:29, ktoré si už v tejto prestrelke ustrážili.

Policajti pokračovali vo výbornom výkone a v polovici druhej časti si vypracovali šesťbodový náskok. Obraz hry sa ale nemenil, bolo to ako na hojdačke, presne ako v prvej štvrtine. Komárňanský MBK sa dostal do vedenia o dva body, neubehla ani minúta a zverenci Miroslava Grznára zrazu vyhrávali o päť bodov. Napokon sa im podarilo vyhrať aj túto pasáž hry o jediný bod 20:21, polčasový sumár bol pre nich lichotivý – 48:50.

Basketbal - SKP Banska Bystrica vs. BC Prievidza - 11.02.2015 - Banska BystricaTretia desaťminútovka sa líšila od prechádzajúcich dvoch. V prvej polovici to bolo akoby preťahovanie lanom, keďže náskok na jednej či druhej strane bol vždy maximálne dvojbodový. Zdalo sa, že hráči spod Urpína by mohli zvládnuť aj túto štvrtinu na výbornú, štyri minúty pred koncom viedli o päť bodov. V ďalších chvíľach ale množstvom nedovolených zákrokov ponúkli tímu z juhu Slovenska loptu a veľa streleckých pokusov a tí to využili ako sa patrí. Stredoslováci neskórovali ani raz za posledné tri minúty, zatiaľ čo favorit tohto duelu stihol nastrieľať neuveriteľných pätnásť bodov. Za krátky čas otočili celkové skóre na 79:67.

Druhý tím po základnej časti začínal záverečných desať minút s pohodlným dvanásťbodovým náskokom, z ktorého vykvitol devätnásťbodový. Bystrici totiž nevyšli prvé minúty, z troch pokusov nepremenili ani jeden. Komárnu sa v posledných piatich minútach prestalo dariť a plynul z toho neuveriteľný takmer šesťminútový strelecký výpadok, ktorý trval až do konca zápasu. To sa snažili využiť Banskobystričania, no manko na druhý tím po základnej časti bolo veľké a zmohli sa maximálne na zníženie na konečných 90:85. Prvé dve štvrtiny bol banskobystrický ŠKP domácim minimálne vyrovnaným súperom. O všetkom rozhodli posledné minúty tretej časti, v ktorých Komárno odskočilo našim basketbalistom tak razantne, že už bolo nad ich sily dotiahnuť sa.

Druhý duel je na programe v stredu 11. marca na Štiavničkách. Začiatok stretnutia je stanovený na 18.00 hod.