Takmer sedem desiatok musherov zo siedmich európskych krajín sa počas víkendu predstavuje na ďalšom ročníku Visegrad cupu – pretekov psích záprahov.

psie-zaprahy-kralikyNa tohtoročný Visegrad cup láka nielen atmosféra Alijašky, ale aj pohľad na rozličné psie plemená a tiež sprievodný kultúrny program.

Za ostatné roky sa pritom podujatie teší najvyššej účasti pretekárov. „Maďarská a poľská mushingová asociácia nás požiadali o možnosť, aby tu mohli odbehnúť svoje národné šampionáty. V nedeľu, po vyhlásení víťazov Visegrad cupu, tak spoznáme aj majstrov Maďarska a Poľska,“ približuje organizátor podujatia Branislav Slaný.

Program podujatia pokračuje ešte aj v nedeľu od 9.00 h, a to druhým kolom pretekov. Rovnako sa znovu predstavia country kapely, či hudobné formácie ďalších žánrov. Organizátori pripravili na nedeľu aj súťaž pre deti, v ktorej si budú môcť vyskúšať krátky okruh behom na lyžiach alebo na sánkach za pomoci ťažného psíka. Podujatie vyvrcholí vyhlásením výsledkov po 15.30 h. Na Králiky premáva kyvadlová doprava z banskobystrických Štiavničiek, zastávky pred štadiónom. Autobus premáva v polhodinových intervaloch od 9.00 h do 12.30 h. Popoludní potom v polhodinových intervaloch i späť.