V piatok sa banskobystrickí futsalisti po tretíkrát v rade predstavili na domácej palubovke v Badíne, kde tentoraz privítali mužstvo FSC Prievidza.

MIBA Banská Bystrica – FSC Prievidza 7:3 (2:2)

Futsal - MIBA Banska Bystrica - FSC Prievidza, 28.02.2014, Banska BystricaGóly: M. Čief 2,  M. Konder, P. Prikryl, M. Giertl, R. Greško, P. Výlupok – S. Knob 2, L. Krutý, ŽK: M. Čief, R. Kútik, R. Greško – M. Gramantík, M. Gróf
Rozhodovali: M. Chudý, J. Tutura pred 100 divákmi

Zostava MIBA: J. Polóny – P. Prikryl „K“, M. Giertl, Ľ. Willwéber, P. Zehnal, M. Konder, L. Riša, R. Greško, R. Kútik, P. Výlupok, P. Vajda, M. Čief

Od úvodného hvizdu domáci pristúpili k zápasu aktívne. Súpera z Prievidze napádali už na jeho polovici čím mu výrazne sťažovali konštruktívne rozohrať. Hostia prišli do Banskej Bystrici s defenzívnou taktikou, ktorá umožňovala domácim častejšie držať loptu vo svojej moci. Svojou aktivitou sa futsalistom MIBY darilo prekonávať obranu hostí a ohrozovať ich bránu. Hernú prevahu domácich nakoniec pretavil v úvodný gól Konder. Banskobystričania nedokázali premeniť viacero šancí za čo boli po chybe v rozohrávke potrestaní vyrovnávajúcim gólom hostí. Vyrovnaný stav však dlho nevydržal, keď po ukážkovej akcii poslal domácich opäť do vedenia Prikryl. Prvopolčasové vedenie sa MIBE nepodarilo udržať, keďže opätovnou chybou v rozohrávke ponúkli hosťom možnosť na vyrovnanie, ktorí ju aj využili.

Po zmene strán netrval vyrovnaný stav dlho. Už v druhej minúte druhého dejstva priklonil vedenie na stranu domácich Čief. Onedlho zvýšil na 4:2 do odkrytej brány Giertl. Hostia sa za nepriaznivého stavu odhodlali k väčšej útočnej aktivite, s ktorej si dokázali vytvoriť nádejné príležitosti na skórovanie, no zlyhávali v koncovke. Naopak Banskobystričanom sa otvoril priestor na rýchle protiútoky, čo náležite využili na zvýšenie náskoku. Piaty zásah domácich zaznamenal Greško a na 6:2 zvyšoval Výlupok. Prievidzským futsalistom sa ešte podarilo skorigovať výsledok ich tretím gólom, no posledné slovo mali domáci, keď dve sekundy pred koncom uzavrel gólový sumár stretnutia Čief.

MIBA Banská Bystrica teda  nadviazala na posledný domáci zápas s Trnavou výhrou na FSC Prievidza v pomere 7:3.

Ostatné výsledky:

Forever Púchov – FK K_Corp Poprad 4:3

ŽFA Žirafa Žilina – 1. SFC Canaria Team Malacky 6:2

KSF DOXX Žilina – FK Dragons Podolie 2:5

MIBAtabulka

Najbližší zápas odohrajú futsalisti v sobotu s nováčikom súťaže FK C_Corp Poprad. Bude to súboj o druhú priečku v tabuľke.