Po dvoch výhrach v Banskej Bystrici cestovali barani na dve stretnutia pod Tatry aj s uzdravenými Surovým a Asselinom. Domáci kamzíci si chceli vziať pred vlastnými fanúšikmi späť požičané, čo sa im treťom zápase podarilo.

V základnej časti prehrali barani v Poprade všetky tri stretnutia. V treťom semifinálovom zápase play-off chceli túto bilanciu vymazať a počas prvej tretiny zasypali domáceho gólmana Vošvrdu sedemnástimi strelami. Do zostavy trénera Cemana sa vrátili útočníci Asselin a kapitán Tomáš Surový. Práve on mal už po 60-stich sekundách šancu otvoriť skóre, jeho zakončenie spomedzi kruhov si Vošvrda postrážil. Prvá vážnejšia šanca kamzíkov prišla v 5. minúte, Zagrapana ale lapačkou vychytal Williams. Obidvaja brankári sa na nedostatok práce nemohli sťažovať, do konca prvej časti ale puk za svoj chrbát nepustili. Nič na tom nezmenili ani dobré príležitosti Takáča, Buzzeoa či agilného Surového.

Už po 61-sekundách prostrednej časti hry putoval na lavicu hanby domáci Brejčák a barani dostali výhodu prvej presilovky v zápase. Hostia si počas nej ale výraznejšiu šancu nevypracovali. Hra sa striedala zo strany na stranu, no gól neprichádzal. Bezgólové skóre prelomil v 32. minúte Dávid Bondra, ktorý strelou z prvej prekonal Williamsa. Platnosť gólu ešte musel potvrdiť videorozhodca. Následne sa vyfauloval Nemčík a poslal hostí do oslabenia. V ňom mal paradoxne veľkú šancu Levko Koper, ktorý sa dostal pred Vošvrdu. Domáci brankár zakročil vyrážačkou a podržal svoj tím. Banskobystričania mali na hokejke vyrovnávajúci gól v 38. minúte, Zigo ale zblízka nedostal puk do siete. Rovnako pochodil o necelú minútu aj Brock Higgs.

V tretej dvadsaťminútovke sa hra pritvrdila. Baranom sa nedarilo zmazať jednogólové manko. Nepomohlo im ani vylúčenia Buzzeoa. V oslabení navyše pohrozil domáci Bondra. Následne stála pri hosťoch aj šťastena, keď Takáčová strela spomedzi kruhov skončila na žŕdke. Na konci 54. minúty sa už domáci radovali. Svitana vystrelil od modrej a Paločko puk tečoval za chrbát Williamsa. Hosťom zostávalo na vyrovnanie šesť minút. V 58. minúte odvolali Banskobystričania brankára, no o necelú minútu na to poslal puk cez celé klzisko až do prázdnej brány Buzzeo a spečatil výhru Popradu. Domáci hokejisti tak znížili stav semifinálovej série na 1:2.

Tipsport liga – semifinále play-off – 3. zápas – Poprad

HK Poprad vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 32. D. Bondra (Fabian), 54. Matúš Paločko (P. Svitana), 59. Buzzeo. Zápas sledovalo 4323 divákov (vypredané). Stav série 1:2.

Zostava HK Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Miner, Ťavoda, Salija, Fabian, Karalahti, Erving – P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Paločko – Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč – Abdul, Paukovček, D. Bondra – Belluš, Heizer, Kundrik

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Mihálik, Marshall, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, É. Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, M. Lunter – Lamper, T. Surový, Šoltés – Koper, Zigo, Matoušek – Češík

Štvrtý semifinálový duel je na programe už zajtra vo štvrtok 28. marca v Poprade so začiatkom o 18.00 hod.

Pozri aj…

FOTO+VIDEO: Prestrelku rozhodol v závere Southorn a vybojoval druhý bod pre baranov

FOTO+VIDEO: Po bláznivej prestrelke s kamzíkmi Banskobystričania slávia prvý úspech